CHP'li Aksünger: Adam gibi...

CHP'li Aksünger, CHP'de Genel Başkan değişmesi ile partinin iktidara gelmesinin mümkün olmadığını ve eğer İnce yeterli imzayı toplarsa Kurultay'ın 9 Eylül'de olabileceğini belirtti

CHP'li Aksünger: Adam gibi...

CHP PM üyesi ve eski Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Erdal Aksünger, CHP'de Genel Başkan değişmesi ile partinin iktidara gelmesinin mümkün olmadığını belirtti. Çarpıcı açıklamalarda bulunan Aksünger, eğer İnce yeterli imzayı toplarsa Kurultay'ın 9 Eylül'de olabileceğini, ancak yeterli imza toplandığında ise Kemal Kılıçdaroğlu'nun yarışa girmeyip kenara çekilmesi gerektiğini belirtti.

KADRO HAREKATI LAZIM

Genel Başkan değişiminin CHP'de hiçbir şeyi değiştirmeyeceğini belirten Aksünger, "Partinin omurgası, kadroları değişmezse aynı hastalık devam eder. Tek adamlık olmaz. Yani kısaca kadro harekatı lazım. Muharrem İnce de gelse, başka bir isim de gelse bunlar yapılmadan iktidara yürümek CHP'de imkansız. Lider geminin kaptanıdır, mürettabat iyi olmazsa gemi yürümez. Partide bir rüzgar var, ancak ben 'Kurultay istemiyorum' söylemi doğru değil. Çünkü siyaset iddia işidir" dedi.

(yeniasır)

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER