"CHP’den hiçbir halt olmayacaktır"

MHP Lideri Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli; "CHP önce suyu bulandırmakta, bundan rahatsız olduğunu açıklamaktadır. Bu siyaset tarzı çürüktür. CHP’den hiçbir halt olmayacaktır. CHP, kriz demektir, kaos demektir, kargaşa demektir." dedi.

"CHP’den hiçbir halt olmayacaktır"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli özetle şunları söyledi:

“Hükümet sistemi tartışmasının yeni baştan açılmasının ne ülkeye ne millete ne de demokrasiye yararı olmayacaktır.

Yönetim sistemleri ayet hükmü değildir. İhtiyaç hasıl olduğunda değişecektir. Sistem mimarisinin bileşenleri arasında denge ve uyum gözetilmeden, milli iradenin onayı alınmadan alınacak her adım boşlukta kalacaktır. Hiçbir yönetim sistemi sabahtan akşama kurumsallaşmaz. Emek, sabır gösterilmeden devlet ve toplum hayatının yeni baştan düzenlenmesi hemen olacak iş değildir.

Parlamenter sistemle daha fazla mesafe alamayacağımız 15 Temmuz’da belli olmuştu; devletin daha etkin karar alması lazımdı. Bağımsızlık onurumuzu ayağa düşürmeyiz, milli bekamızı yedirtmeyiz.

Hiçbir yönetim sistemi sabahtan akşama kurumsallaşıp kökleşmeyecektir. Cumhurbaşkanlığı hükumet sistemi keyfi olarak kurulmadı. Değişen rejim değildir aksini iddia eden müfteridir.

Bütün olumsuzlukları yeni sisteme yüklemek ahlak zayıflığıdır.

CHP Genel Başkanı, tarafsızlık referandumuna hazırız diyor. Türkiye durup durup referandum mu yapacak? Daha neyin referandumundan bahsediliyor? Kılıçdaroğlu içine düştüğü tehlikeli savrulmayı düşünsün. Aklı varsa kendine saklasın. HDP ile aynı tarafta olandan bizim duyacağımız hiçbir şey yoktur. FETÖ’ye itiraz edemeyen, S400 konusunda Türkiye’yi savunamayan, belaya kucak açan CHP Genel Başkanı’nın referandum önerisi, tükenmişlik sendromudur.

CHP önce suyu bulandırmakta, bundan rahatsız olduğunu açıklamaktadır. Bu siyaset tarzı çürüktür. CHP’den hiçbir halt olmayacaktır. CHP, kriz demektir, kaos demektir, kargaşa demektir. Durmayıp papatya falı açsınlar ne yapsalar boştur, ne etseler nafiledir. Cumhurbaşkanlığı hükumet sisteminin devam etmesi için ne gerekiyorsa yapacağız.

23 Haziran seçimlerine dayanarak yeni sistemi yargılamak art niyetliliktir. CHP’nin fırsatçılık yaratması gafilliktir. Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemi Türk milletinin kararıdır. Türkiye geri sarmayacak, eskiye dönmeyecektir.

Türkiye'nin yeni bir hale değil, yeni bir partiye değil, kararlı ve inançlı yürüyüşünü devam ettirmeye ihtiyacı vardır. Niyet sahipleri bilmiyor ve görmüyorlarsa ikazen kendilerine hatırlatayım; sosyal doku, siyasal bünye yeni bir parti kurulmasına kapalıdır. Yeni partiyi kurmak isteyenler buyursun kursunlar. Tavsiyem geçmişlerine bakmaları.

Bizim yeni sistemden karlı çakalım diye bir hedefimiz olmadı. Bizim nüfus kütüğü Pensilvanya’da olanlarla yolumuz kesişmez.

Bugün beka sorunu düne göre daha ağırdır. MHP 2023 hedeflerine kilitlenmiştir. Önümüzde seçimsiz geçecek 4 yıl boyunca Cumhurbaşkanlığı yönetim sisteminin kökleşmesi için ne gerekiyorsa yapılacaktır. Erken seçim yoktur. Seçim sayfası 2023’e kadar kapanmıştır.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER