"CHP yapsaydı 20 yılda yapardı"

Seçime 9 gün kala, Rota Siyaset Programı'nda önemli açıklamalarda bulunan Arslan; CHP adayı Serdal Sandal'a sert sözlerle yüklendi. Aslan, CHP adayı için "CHP'nin değil, Kılıçdaroğlu'nun adayı" yorumunda bulundu.

BEN TV - Cumhur İttifakı AK Parti Bayraklı Belediye Başkan Adayı Ali Arslan, Ben Tv ekranlarında yayınlanan Rota Sİyaset programında, Haber Müdürü Burak Cilasun'un sorularını yanıtladı. Aslan projelrinden bahsederken, dikkat çeken esajlarda verdi. Aslan, CHP'nin adayı Serdal Sandal hakkında "CHP'nin değil, Kılıçdaroğlu'nun adayı" yorumunda bulunurken, Bayralı için oy hedefini de yüzde 51 olarak açıkladı.

Yıllardır Bayraklı'da siyaset yaptım. Aşkımız var, sevdamız var, heyecanımız var, hedeflerimiz var. Bunlar için canla başla çalışıyoruz. Halkımızda bunu görüyor ve karşılığımı veriyor. Bayraklı'nın geri kalmışlığına herkes son vermek istiyor.

"BAYRAKLI İKİNCİ SINIF İNSAN MUAMELESİ GÖREN BİR YER"

Bayraklı'nın ilçe olmasında önemli bir payı olduğunu ifade eden Aslan; "Bayraklı'nın ilçe olması 10 yıl önce oldu. Süreci başlatanlardan biri bendim. Bayraklı'ya ikinci sınıf muamelesi yapıldığını Bakanlarımızla görüşerek bu süreç tamamlandı. Karşıyaka'nın arka mahallesi idi. İkinci sınıf insan muamelesi gören bir yer hala. Biz ilçe yaptık ama CHP kazandı. Bunlar olabilir. CHP'li Belediye başkanı 2 dönem Bayrakılı'ya kayda değer hizmet veremedi. Bayraklı'da kısacası yatırım yapılamadı. Bayraklı'nın yılları gitti, parası gitti" dedi.

"SERDAR SANDAL CHP'NİN DEĞİL, KILIÇDAROĞLU'NUN ADAYI"

Bayraklı'da yaşanan gerginliklere de değinen Aslan; "Bunlara meydan veren, bizzat başkanların kendisi. Bu şuanki Kılıçdaroğlu'nun adayı için de geçerli. Hasan Karabağ, CHP'nin belediye başkan adayı, Kemal Kılıçdaroğlu'nun adayı ise Serdal Sandal. Kemal Kılıçdaroğlu Partisi KKP diyoruz biz buna. Şuanki Kılıçdaroğlu, Atatürk değerlerine sahip değil. Kılıçdaroğlu'nun adayları da dahil, kendileri bu olaylara mahal veriyorlar. Tutamayacakları sözler veriyorlar, öyle olunca olayla çıkıyor. Kendi iç meselelerinden dolayı çıkan olayları bile AK Partiye mal ediyorlar. Verilen sözler tutulmadığı için Yamanlar'da silahlı saldırı oldu. Parti içi sürtüşme bu. Kılıçdaroğlu'nun adayı diyor ki, bu saldırılar bizi yıldıramaz. Sanki AK Parti tarafından yapılmış gibi bir algı yaratılıyor. Bu birlik ve beraberliğe gölge düşüren bir davranış. Ben CHP'nin adayını da buradan uyarıyorum." dedi.

"10 YILLIK BELEDİYE BAŞKANI GİBİ KARŞILANDIK"

Bayraklı Belediyesi'nde personeli ziyaret ettiğini söyleyen Aslan; "Çoktan beri ziyaret etmek istiyordum. 'AK Parti adayı gelirse bizi işten çıkarır' gibi bir algı oluşmuştu. Biz önce bekledik bizi tanısınlar diye. Ve nihayetinde gittik, personeli ziyaret ettik. Hepsine çok teşekkür ederim. Bizler oranın 10 yıllık belediye başkanı gibi karşılandık. Hepsi ayağa kalkarak, güler yüzle karşıladılar. Böyle karşılık bulacağımı beklemiyordum. Beni onure ettiler. Biz geldiğimizde kimsenin ekmeği ile oynamayız. Hepsini kardeş olarak kabul ediyoruz." şeklinde konuştu.

"BİZİM DEĞİL, KILIÇDAROĞLU'NUN ADAYI DİYORLAR"

Cilasun'un Mansuroğlu'ndaki çalışmaları hakkındaki sorusuna da yanıt veren Aslan; "Gelir gelmez biz, doğal olarak tanışıklığın yüksek oranda olduğu sırtlardaki ve orta mahalleleri gezdik. Onlara dedik ama,, bizim Manavkuyu'da Mansuroğlu'nda daha çok çalışmalıyız. Oralarda fark yarattık. Ama Manavkuyu bölgelerinde, gerçek CHP'liler sadakat gösterdiklerini hepimiz biliyoruz. CHP'nin adayı olduğuna inandıkları için verdiler. Ama şuan, bu bizim adayımız değil, Kılıçdaroğlu'nun adayı diyorlar." dedi.

"DERSLERİNİ VERECEKLER"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ'ın CHP meclis üye listeleirnde PKK'lı isimlerin yer alması hakkında yaptığı açıklamayı değerlendiren Aslan, Bayraklı'nın da bu ilçeler arasında yer aldığını ifade ederek; "Şuanki Kılıçdaroğlu'nun adayı Bayraklı'yı bilmiyor. Sokaklarını bilmiyor. Açıklandığı gün, Bayraklı halkı bir şok geçirdi. Biz ceketimizi göstersek alırız mantığı ile yaratıldı bu aday. Adayın hemşehrisi olması ayrı bir mesele, ama meclis listesinde 8 tane Tuncelili olduğu söyleniyor. Unlar Bayraklı halkına büyük bir saygısızlık. Bu mantığa Bayraklı halkı kızgın. CHP'liler vatanına bağlı bir kitle, derslerini verecekler. HDP diyince hepsinin örgütler bağlantısı olduğunu söylemek yanlış. Biz, en az yüzde 50 HDP'li, kürt vatandaşlarımızın oyunu alacağımızı biliyoruz. Altta tabanda karşılık görmüyor. " dedi.

"AGRESİF, SALDIRGAN BİR TUTUMU VAR ÖZGÜR ÖZEL'İN"

"Özgür Özel'İn tutum ve davranışlarını Meclis'ten izliyoruz." diyen Aslan; "Agresif, saldırgan, açıklamaların altı olmayan konuşmalara dayalı bir kişilik sergiliyor Özgür Özel. Bir algı yaratmaya çalıştılar. Sanki AK Parti CHP'nin seçim bürosuna saldırmış gibi. Ben Genel Başkan Yardımcısı düzeyind ede görmüyorum. Özel'İn açıklamarı Manisalı hemşerilerimiz üzerinde bir etki yaratmıyor. Yalanlamadıkları için, kabul etmiş oluyorlar. Meclis üyelerinin Tunceli kökenli olduğu ortada, bağlantılı olduğu ortada. Oy patlamasını biz yapacağız." dedi.

"KAN UYUŞMAZLIĞI VAR"

Cilasun'un CHP'ye geçen İsmail Sarı ve Mehmet Topbaş isimlerini sorması üzerine Aslan; "Sükseli bir geçiş yaptırdılar. Altının ne kadar boş çıktığını da zaman gösterdi. Sanki arkalarında bir kitle varmış algısı yarattı. Mehmet Topbaş'ın eşini gördünüz mü yanında? Oy vereceğine de inanmıyor hiç kimse. Bu adam Atatürkçü değil. Geçmişte sürekli parti değiştiren bir adam. İsmail Sar DSP'den CHP'den gelmiş gitmiş biri. Mehmet Topbaş'ta bir kan uyuşmazlığı var. CHP'liler bu kadarı da olmaz diyor." diyor.

Kendi meclis üye listeleri hakkında da konuşan Aslan; "Bizde Karadenizlisi var, Manisalısı var, Karslısı var. Her türlü demokratik yapıya uygun Bayralı'dan insanlar var. Bu nasıl liste diye bize kimse sormadı. Bayraklı'daki herkes var. Tam bir Türkiye mozaiği var. Hiç kimse Genel Başkanımızın akrabası yada çocuğu değil. Açıkcası 4-4'lük bir listemiz var. Çalışmalarımız çok güzel. Bunu diğer partide göremezsiniz. 24 mahallede ekipler kurduk. Bütün meclis üyelerimiz, 2 meclis üyesi, yanlarında kadın kollarından gençlik kollarından mahallelerden temsilciler, sürekli geziyorlar, projelerimizi anlatıyorlar. " dedi.

"PARTİ İÇİNDE BÖLÜNMÜŞLÜK YOK"

Bayraklı'da aday olarak gösterilmesinin ardından, büyük bir karşılık bulduğunu ifade eden Aslan; "Bayraklı'da aday olarak benim gösterilmem hem Bayraklıyı hem beni onure etti. Ben Bayraklı'nın kurucularındandım. Bütün Karşıyaka yapılanmalarını yapan biriyim. Karşıyaka'da ilçe başkanlığı yaptım. Meclis üyeliği yaptım. Tanınır olduğum için büyük bir karşılık buldum. En son yaptığımız mitingte, 10 bin insan oraya geldi. Bayraklı sevgi yolunda inanılmaz bir miting yaptık. Doğru bir çalışma ile işler yürüyor. Parti içine bölünmüşlük yok. Bütün aday adayları hepsi yanımda çalışıyor. Meclis üye listesindeki 30. sıradaki arkadaşım bile çalışıyor. İnanılmaz bir birlik beraberlik var. Karşı tarafta maalesef bir o kadar paramparça. Bayraklı'ya hizmet etme imkanı yok. Çiğli belediyesinde zaten hayırla işe alınış birisi. Göreve gelse bile diyet borcunu ödemeye yetmez zaten." dedi.

"KENDİSİNİ KOMİK DURUMA DÜŞÜRÜYOR"

CHP adayı Serdar Sandal'ın 'rekor oyla kazanacağız' ifadesinin sorulması üzerine Aslan; "Hiçbir şekilde söylemiş olduğu şeylerin altı dolu değil. Kendisini komik duruma düşürüyorlar. Sandıkları patlatacak olan biziz. Sadece kendisini avutuyor. Bizim hedefimöiz yüzde 51. bunun üzeri de olacak." dedi.

"ŞUANKİ ZİHNİYET HEP YARIM İŞ YAPMAYA ALIŞMIŞ"

Projelerinden bahseden Aslan; "Biz 11 başlık altında, konuya ne kadar hakim olduğumuzu gösteriyor. Hepsinin altı dolu. Yaklaşık 150 mimar ve mühendisin hazırladığı verilerle hazırlandı. Hepsi birbirinden değerli projeler. Bu proje, sadece Benim değil, Zeybekci'nin, Hamza Dağ'ın, Recep Tayyip Erdoğan'ın projesi. Bayraklıyı marka kent yapacak projeler bunlar. İzmir'i dünya şehri yapacağız. Bayraklı'nın şuanda kimliği yok. Kenar mahalle gecekondu mahallesi diye bakıyorlar. Başta kentsel dönüşüm olmak üzere, sosyal tesisleri, pazar yerleri, otoparklar, kreşler, metronun yer altına alınması Altınyol'un yer üstüne alınması. Şuanki zihniyet hep yarım iş yapmaya alışmış. Altınyol'u 4,5 metre yolun üstüne alarak, Karşıyaka'ya bağlayarak Bayraklı halkını denizli buluşturuyoruz. Millet bahçesi, yat limanı bunlar önemli projeler." dedi.

"CHP BUNLARI YAPAMAZ"

Aslan; "Kentsel dönüşüm yaptığımızda kamulaştırmalar da olacaktır. Ama çok büyük bir kamulaştırma olacağını düşünmüyoruz. CHP bunları yapamaz. Yapsaydı 20 yılda yapardı. Biz bunları yaptığımızda Bayraklı 100 kat kalkınacak." dedi.

Mansuroğlu, Manavkuyu insnalarının Bayraklı'ya ait bir aidiyet duygusu olmadığını vurgulayan Aslan; "Ben onlara da diyorum. Bunlar Bornova'dan gelen mahallelerimiz ve aidiyet duygusu oluşmadı. Bu zamana kadar hiç düzgün hizmet verilmedi ki. Hepsi adeta çöp alanına dönüşmüş. Park ve bahçelerde gözünüzün gönlünüzün açılması lazım. Ama Mansuroğlu mahallesinde ne peyzaj düzenlenmesi var, ne temizlik var. Bakım hizmetleri yok." dedi.

"ÖZKANLAR PAZARYERİ BELLİ"

Bayraklı'nın pazar yeri sorunun da çözüleceğini ifade eden Aslan; "Biz herşeyi insan odaklı yapacağız. Bayraklı'daki insanımız ne diyorsa o olacak. Özkanlar'da halkımız pazar yeri istiyor. Uygun fiyatla almak istiyor. Yakın yerden almak istiyor. Orası İzmir'in en popüler bir pazar yeriydi. Kaldırdılar ve yerine çözüm üretmediler. Duyarsızca. Özkanlar Pazaryeri belli. Çağımızda artık bir teknoloji var. Orada belediye başkanı ile arsayı tahsis eden iş adamı ile mahkemelik olunmuş. CHP'nin zaten adayı yok, Kılıçdaroğlu'nun adayına da vermeyeceğini söyledi. Haşim İşcan'ın arkasında bir yer var. Biz orayı, projesi çizildi. Masnuroğlu'nda bu proje paylaşılacak. Biz buranın altını otopark yapıyoruz. 1-2 gıda pazarı, 3. katı giyim, son katıda sosyal tesis yapacağız. Özkanlara yakışır, son derece çağdaş bir pazar yeri olacak. Hem vatandaşın sorunu çözülecek, hem de görüntü kirliliği kalkacak." dedi.

"ÇEKİM MERKEZİ HALİNE GETİRECEĞİZ"

Bayraklı'nın en güzel manzaralarına sahip olan Dünya Barış Anıtı'nın olduğu bölgeye dair çalışmaları hakkında da bilgi veren Aslan; "Bizler Bayraklı'ya tarih ve turizm kenti diyoruz. Dünya Barış Anıtı ölü bir yer. Oraya aileleri ile kimse gidemiyor. Orada madde bağımlısı olan gençlerimiz olabiliyor. Vatandaşlarımız da gitmiyor. Başta hallerine çok üzüldüğümüz bu gençlerimiz topluma kazandıracağız. O güzel İzmir manzarasına sahip yeri çekim merkezi haline getireceğiz. Doğançay mesela, oarada göletimiz var. Biz orayı da halkımıza tanıtacağız. Doğançay Şenlikleri yetersiz, biz daha profesyonelce yapacağız. " dedi.

"GENÇLERİMİZİ İSTİHDAM EDECEĞİZ"

Bayraklı'ya şehir hastanesinin istihdam konusunda büyük katkı sağlayacağını söyleyen Aslan; "Bir defa, hem defa salık hizmetlerinin sunulması için bir değer, hem de istihdama büyük katkı yapacak. Halkımız bize emanet ederse Bayraklıyı, gençlerimizi istihdam edeceğiz şehir hastanesinde." dedi.

"SPORCULARIMIZA SAHİP ÇIKILMIYOR"

Bayraklı'da spor yatırımları ve projeleri ile ilgili konuşan Aslan; "Bayraklı'da 15 spor kulübü var ve saha sadece 1 tane. Biz bu spor kulüplerine tahsis edilmek üzere 2 tane standartlara uygun saha yapacağız. Sporcularımıza sahip çıkılmıyor. Hem malzeme desteği vereceğiz, hem maddi destek vereceğiz. Karşıyaka Spor Kulübü de Göztepe Spor Kulübü ile de bir araya gelmedik henüz. Ama biz, Bayraklı'da kendi kulüplerini ortaya çıkarsın istiyourz. Gurur duyacağımzı kulübümüzün olmasını umut ediyoruz." dedi.

"ONLAR YAPAMAZ AMA BİZ YAPARIZ"

"Biz aslında proje bazlı değiliz. Gönül belediyeciliği bazlı çalışıyoruz." diyen Aslan; "Rakiplerimiz tarafından hayal edilemeyecek projelerimiz var. Onlar yapamaz ama biz yaparız. Yat Limanı, Turan'da olacak. Askeri bölgenin ön planında olacak." dedi.

"Ortak akılla hareket ediyoruz. " diyen Aslan; "Nihat Bey, İzmir'İn hangi ilçesine hangi yatırım yapılacağı konusunda büyük bir ekiple çalıştı. Burada da Ali Aslan tek başına yapmadı. Beklentiler bunlar olduğu için. Ortak akıl dediğimiz çalışmalarla ortaya çıktı. Nihat Başkan gelir gelmez, Bayraklı'nın sorunlarına hızlıca cevap vereceğini göstereceğiz." dedi.

"BAYRAKLI'DAN RİCAM ÇOCUKLARINIZA OY VERİN"

"Bayraklı'da başkanlık yok, abilik var. Ali Abi var." diyen Aslan; "Biz AK Partili MHP'li HDP'li diye kimseyi ayırt etmeyeceğiz. Etnik köken ayrımı yapmayacağız. Herkese hizmet vereceğiz. Bayraklı Belediyesi'ni yönetmek bizim için zor değil, son derece sıradan. Tecrübelere sahibiz. Bayraklı'dan ricam, çocuklarınıza oy verin. Kılıçdaroğlu adayının Bayraklı'ya vereceği bir şey yok. Biz diyoruz ki şi maceraya sokmayın, oylarınız parti ayrımı yapmadan verin. Bayraklı değişsin, kalkınsın, Bayraklı yaşanılacak gurur duyulacak bir yer olsun" dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2019, 15:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER