CHP ve SP liderlerinden ittifak zirvesi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu'nu ziyaret etti. Görüşme yaklaşık 1 saat sürdü. İki lider görüşme sonrası kameralar karşısına geçerek kısa bir açıklama yaptı.

CHP ve SP liderlerinden ittifak zirvesi

Kılıçdaroğlu, "Olabildiğince ayrıntılı değerlendirme yaptık. Görüş alışverişinde bulunduk. Ben ve arkadaşlarım sayın genel başkan ve arkadaşlarına teşekkür ediyoruz" dedi. 

Ziyareti dolayısıyla Kılıçdaroğlu'na teşekkür ederen Karamollaoğlu ise şunları söyledi:

"Bu ziyaretinden dolayı Kılıçdaroğlu ve arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Bir seçime gidiyoruz. Atmosferi enine boyuna değerlendirmek önemli bir hadise. Bu seçimlere giderken bir gerginlik olmasın. Her siyasei parti farklı görüşlere sahiptir, bu farklılık bizim için zenginlik olmalı. Biz genel bir ittifakın söz konusu olmadığını, biz her seçim bölgesinde seçime girme gayretinde olacağız. Anadolu'da çeşitli yerlerde yeri geldiğinde dirsek teması olacağını ifade etmiştik." Kılıçdaroğlu, 24 Haziran seçimlerinde ittifak yaptıkları İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i de ziyaret etmişti.

Temel Karamollaoğlu, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada ittifak için "İttifak olmaz ama bir dirsek teması olabilir" ifadelerini kullanmıştı. (

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER