CHP PM'den İzmir'in iki ilçesi geçti ama...

Cumhuriyet Halk Partisi'nden İzmir için ilk isimler çıktı. Aliağa ve Kemalpaşa adaylarının PM'den geçtiği partide, Kemalpaşa'da her şeye rağmen değişim olma ihtimalinin olduğu iddia edildi.

CHP PM'den İzmir'in iki ilçesi geçti ama...

Cumhuriyet Halk Partisi'nde aday belirleme süreci devam ederken, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde olduğu gibi İzmir'in ilçelerinde de isimler üstüne mutabakat sağlamakta zorluk çekiliyor. 

Aliağa, Kemalpaşa, Menderes, Selçuk ve Torbalı adaylarının bugün açıklanmasının beklendiği partide, Menderes, Torbalı ve Selçuk için masaya getirilen adaylar, PM üyelerinin aralarında ihtilafa düşmesi nedeniyle daha sonraki bir toplantıda yeniden görüşülmek üzere geri çekilirken, Aliağa'da Özcan Durmaz, Kemalpaşa'da ise Rıdvan Karakayalı'da karar kılındı. 

TÜRKMEN'İN İDDİASI SÜRÜYOR MU?

Aliağa'da Özcan Durmaz'ın adaylığı noktasında partililer arasında herhangi bir görüş ayrılığı yaşanmazken, Kemalpaşa içinse PM'den Karakayalı'nın adaylığının geçmesine rağmen değişim olabileceği ifade ediliyor. Kemalpaşa'da CHP'den aday adayı olmak için AK Parti'den ve Kemalpaşa Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Mehmet Türkmen'in iddiasının sürdüğü kaydediliyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2019, 17:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER