CHP'nin İzmir adayı o tarihte açıklanacak

CHP'de İzmir adayının açıklanması merakla beklenirken, yarın gerçekleşecek PM'ye dair kulislerdeki "açıklama" beklentisinin gerçekleşmeyeceği öğrenildi.

CHP'nin İzmir adayı o tarihte açıklanacak

Burak Cilasun / Ben TV

Cumhuriyet Halk Partisi'nde İzmir adayının kim olacağına yönelik belirsizlik devam ederken, kulislere düşen son haberlerse beklentileri boşa çıkaracak cinsten. Buna göre yarın gerçekleşecek CHP Parti Meclisi sonrasında İzmir adayı yine açıklanmayacak. 

Edinilen son bilgiler, CHP'de tepe yönetiminin ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun İzmir adayı hakkında henüz net bir karara varamadığı yönünde. Bununla birlikte İzmir adayının açıklanma tarihinin 17 Ocak'ta gerçekleştirilecek PM'ye kaldığı öğrenildi.

İLÇE ADAYLARI AY SONUNA KALACAK GİBİ

Hatırlanacağı gibi Ekim 2018'de başlayan aday adaylığı sürecinde, adayların açıklanma tarihlerinin çok geçe kalmayacağı ifade edilmiş, önce Kasım ayı işaret edilmiş, daha sonra sırasıyla Aralık ve Ocak ayları, aday açıklama tarihi olarak belirtilmişti. Ancak İzmir adayının açıklanmasının 17 Ocak'a kalması, ilçe adaylarının açıklanma tarihini ay sonuna atacağa benziyor.

AK Parti ise İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Nihat Zeybekci'yi 27 Kasım'da açıklamıştı. Cumartesi ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilçe adayları da açıklanacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER