"CHP'nin en beceriksiz ismi..."

Erol Yaraş yazdı...

"CHP'nin en beceriksiz ismi..."

Bilerek yukarıya bir isim yazmadım. Sizin tahmininize bıraktım, şimdi hep birlikte ismi açıklayalım Kemal Kılıçdaroğlu.

Dikkat ederseniz Genel Başkan veya CHP lideri demeye elim varmadı.

Nasıl varsın? Türk politik tarihinde beceriksizler listesi yapılsa açık ara birinciliği alacak isim Kılıçdaroğlu’dur.

İzmir gibi rahat seçim kazandığı ilde bir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı açıklamaktan aciz bir parti başkanına başka ne denebilir bilemiyorum.

Aziz Kocaoğlu’nun 1 Ekim 2018’de “Ben yokum” demesinden bu yana tam 3,5 ay geçti.

Başta Kocaoğlu olmak üzere, CHP İl Başkanı, yönetim kurul üyeleri, CHP ilçe başkanları ve daha birçok kişi Tunç Soyer’in İzmir’e aday olamayacağını Kemal Bey'e çok açık bir dille belirttiler.

İzmir’e her seçimde dayatmacılığın daniskasını yapan uyanık Kılıçdaroğlu akılları karıştırmak için geride kalan sürede holding yöneticilerini, sosyetik iş kadınlarını, partisinden kadın adayları ortaya atıp aklınca vakit kazandı.

Baştan beri aklında hep Tunç Soyer vardı. Yakınlarının “ Neden Soyer” sorularına da tek bir cevap vermiyordu. Aklı sıra İzmir adayını açıklamayarak vakit kazanıyordu. Düşüncesi baskın basanındır misali son dakika dayatmacılığı ile işi bitireceğini düşünüyordu.

Ne yazık ki hangi partinin yöneticisi olduğunu unutmuştu CHP’de baskın yapmak o kadar kolay değildi.

Kemal Bey'e yalnız kendi örgütü değil, İYİ Parti kurmayları da ittifak görüşmelerinde CHP temsilcilerinin yüzlerine aynen şunu söylediler. “Ortalık karışır. Yalnız İzmir’de değil birçok ilde Soyer soyadı bize zarar verir” diyerek hassasiyetlerini dile getirdiler.

Tüm bu olumsuzluklara kulak tıkayan Kılıçdaroğlu bugün cebinde tek isim Tunç Soyer ile MYK toplantısına girince kızılca kıyamet koptu.

Bu sabah saat 10’da Kılıçdaroğlu ile 5 dakika görüşen Kocaoğlu kurmaylarına hemen bir bildiri hazırlatıp “adayım” mesajını verdi.

Buna neden gerek gördü derseniz ikili arasındaki çok kısa geçen konuşmada Aziz Kocaoğlu; Kılıçdaroğlu’na baştan beri karşı olduğunu hatta istifa bile edeceğini söylediği Tunç Soyer’in İzmir için tek aday olup olmadığını sordu. Kılıçdaroğlu’ndan aldığı cevap çok netti “Evet, tek adayım o”

Bunun üzerine Kocaoğlu lafı uzatmadan Kılıçdaroğlu’na tek bir cümle söyler. “O zaman ben de adayım. İyi günler”, der kapıyı çeker ve çıkıp açıklama için ekibine talimatını verir.

Şimdi bomba pimi çekilmiş bir şekilde Kılıçdaroğlu’nun elindedir.

Bu saatten sonra CHP açısından çantada keklik olan İzmir artık öyle olmayacaktır. Kılıçdaroğlu İzmirlileri bıktırmış, yıldırmış ve kızdırmıştır.

Dayatmacılığı ve inatçılığı ne CHP örgütünde, ne de İzmirlilerde bir heyecan bırakmamıştır.

Bugün bu şehirde kiminle konuşsanız CHP ve özellikle Kılıçdaroğlu’ndan bıkkınlık geldiğini söyleyeceklerdir.

2019 seçimlerinde CHP açısından kolay olan İzmir’i en zor şehir haline Kılıçdaroğlu getirmiştir. 2019’da alınacak tüm olumsuz neticelerin bu şehirdeki tek sorumlusu İzmir Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu’dur.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim Yuncü
İbrahim Yuncü - 1 ay Önce

Super doğru bir analiz. Tesekkürler.

Orhan Culha
Orhan Culha - 1 ay Önce

Aynen katılıyorum.

Yorgun demokrat
Yorgun demokrat - 1 ay Önce

Çok dogru analizler. Ben mega köy izmirin gelecegi için, ideolojilerimi rafa kaldırıp istemesemde, üzülerek ak parti diyecegim. Özellikle hdp ittifakı beni yaraladı.

SIRADAKİ HABER