CHP'li Yücel ve Böke'den saldırıya uğrayan büroya ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi Konak İlçe Başkanlığının Seçim Koordinasyon Merkezine yapılan sopalı saldırı düzenleme girişimine tepkiler sürüyor.

CHP'li Yücel ve Böke'den saldırıya uğrayan büroya ziyaret

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve İzmir Milletvekili Adayı Selin Sayek Böke, Konak CHP koordinasyon merkezini ziyaret ederek,CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşcu'dan olayla ilgili bilgi alarak  geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

"TAHRİKLERE KAPILMADAN MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ"

CHP İzmir İl Başkanı Yücel, seçim atmosferinin gerilmemesi ve İzmir'e yakışan bir propaganda dönemi geçirmek için çok dikkatli davrandıklarını ifade ederek "İlçe Başkanımızdan aldığımız bilgiye göre olay kendini bilmez bir kaç kişinin saldırı girişimiymiş. Anında müdahale edilmesi daha vahim sonuçları önlemiş. Hem ilçe Başkanımıza hem SKM çalışanlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. CHP İzmir örgütü olarak bir arada omuz omuza 24 Haziran mücadelemizi sürdüreceğimizi ve tahriklere kapılmadan asıl hedefimiz olan Türkiye'nin kurtuluş gününe, 24 Haziran'a odaklandığımızı bir kez daha deklare ediyorum" dedi.

"BU SALDIRILARDAN MEDET UMMAK BOŞUNA"

CHP İzmir Milletvekili Adayı Selin Sayek Böke'de saldırı girişiminden duyduğu rahatsızlığı dile getirerek "İzmir gibi çağdaş, modern ve hoşgörülü bir kentte bu tür saldırılardan medet ummak boşuna. Biz işimize bakıyor ve 24 Haziran'da, Türkiye'ye güneşin İzmir'den doğacağı gün için çalışıyoruz. Sayın ilçe başkanımıza ve Konak ilçe örgütümüze geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum" dedi.

"BU ÜLKEYE BARIŞI TEKRAR GETİRECEĞİZ"

CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu ise Yücel ve Böke'ye geçmiş olsun dilekleri ve destekleri için teşekkür ederek "  Birlik ve huzurla yaşama idealimize kastedecek ve mevcut siyasi iktidarın toplumu ayrıştırma politikasına katkı sunan bu menfur hadisenin bir daha yaşanmamasını diliyoruz.  24 Haziran’a kadar 24 saat boyunca çalışmaya devam edeceğiz.
Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce’nin de dediği gibi, barışacağız ve bu ülkeye barışı tekrar getireceğiz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER