CHP'li Yücel'den ilk yorum: AKP'nin içinden kopan bir grubun yeni bir parti kurması...

Ahmet Davutoğlu'nun kurduğu Gelecek Partisi'ne ilişkin değerlendirmede bulunan CHP İzmir İl Başkanı Yücel; "AKP'nin içinden kopan bir grubun yeni bir parti kurması,  AKP'nin gidişatından ve sarayın halkı yoksullaştıran, yandaşlarını zenginleştiren politikalarından kendi içinde yer alanlarında şikayetçi olduğunun bir göstergesi gibidir." ifadelerini kullandı.

CHP'li Yücel'den ilk yorum: AKP'nin içinden kopan bir grubun yeni bir parti kurması...

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun AK Parti’den ayrılmasının ardından kurduğu Gelecek Partisi'nin Kurucular Kurulu bugün belli oldu. Listede İzmir'den de 3 isim yer aldı.Yeni partiye ilişkin, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Ben TV'ye özel açıklamalarda bulundu. 

Yeni partiyie ilişkin düşünceleirni 'demokrasi adına olağan bir durumdur' sözleri ile açıklayan Yücel; "Umarım  AKP'de siyaset yaparken ortak oldukları hataları tekrarlamazlar. Kimin hangi partiyi kurduğu, başarılı olup olmayacağı bizim ilgi alanımız değil. Ancak demokrasi ve çok seslilik adına yeni partilerin kurulmasını olumlu olarak görüyorum." ifadelerini kullandı. 

İşte Yücel'İn o açıklaması:

"Cumhuriyet Halk Partisi tarafından çok partili sisteme geçişin bir amacı vardı. Bu amaç Türkiye Cumhuriyetinde demokrasinin tam anlamıyla sağlanması, çok sesliğinin ve çoğulculuğun hakim kılınmasıydı. Mevcut yönetimden memnun olmayan,kendisinin daha iyisini yapacağı iddiasında bulunan kişilerin veya hareketlerin örgütlenerek,  anayasamıza ve siyasi partiler kanununa uygun bir biçimde parti kurması bizce çok sesliliktir. Demokrasi adına olağan bir durumdur. 

Siyaseten halkımızda karşılığı olup olmayacağı vatandaşımızın takdiridir. AKP'nin içinden kopan bir grubun yeni bir parti kurması,  AKP'nin gidişatından ve sarayın halkı yoksullaştıran, yandaşlarını zenginleştiren politikalarından kendi içinde yer alanlarında şikayetçi olduğunun bir göstergesi gibidir.  

Umarım  AKP'de siyaset yaparken ortak oldukları hataları tekrarlamazlar. Kimin hangi partiyi kurduğu, başarılı olup olmayacağı bizim ilgi alanımız değil. Ancak demokrasi ve çok seslilik adına yeni partilerin kurulmasını olumlu olarak görüyorum."

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2019, 20:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER