CHP'li Yücel'den Erdoğan'a 'tanzim satış' çıkışı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tanzim satış noktaları konusunda yaptığı açıklamaya CHP'li Yücel'den sert bir çıkış geldi. Yücel, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; "46 yıl önce uyguladığımız projeyi yeniymiş gibi sunuyorlar. Ya kafalar karışık ya anketlerde durum kötü” ifadelerini kullandı

CHP'li Yücel'den Erdoğan'a 'tanzim satış' çıkışı

BEN TV / Sebze ve meyve fiyatlarındaki artışı düşürmek için, Ankara ve İstanbul'da tanzim satış noktaları kurularak satışa başlandı.

Konuyla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; “Gıda terörünü estirenlere de belediyeler vasıtasıyla tanzim satışlar kurarak bugün itibariyle ucuz ürünü satmaya başladık. Şu anda Ankara'da bu çalışmalar başladı. Fiyatlar neredeyse yarı yarıya inmiş vaziyette. Halk ekmekte nasıl ucuz ekmeği vatandaşımıza gönderdiysek, sebzede meyvede, temizlik malzemelerinde de buna gireceğiz. Oyunu hep beraber bozacağız. Bu terörü estirenlere müsaade etmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

"YA KAFALAR KARIŞIK YA DA..."

Erdoğan'ın bu açıklamalarına, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel'den flaş bir çıkış geldi. Yücel, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; "Tarımı, ekonomiyi bitiren kendileri değilmiş gibi 46 yıl önce uyguladığımız projeyi yeniymiş gibi sunuyorlar" ifadelerini kullanarak sert eleştirilerde bulundu.

Yücel, mesajında, “İlk tanzim satışı 1973'te İzmir'de CHP'li belediye gerçekleştirdi. Amaç üreticiden tüketiciye doğrudan bir köprü kurup, vatandaşın daha ucuz sebze, et, meyve almasıydı. Tarımı, ekonomiyi bitiren kendileri değilmiş gibi 46 yıl önce uyguladığımız projeyi yeniymiş gibi sunuyorlar. Gerçi 1987'de açılan Adnan Menderes Havalimanı'nı da kendilerinin yaptıklarını iddia ediyorlardı. Ya kafalar karışık ya anketlerde durum kötü” ifadelerini kulandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER