CHP'li Yıldırım'dan 'parti içi' mesaj!

Genel Merkez’e giderek Kılıçdaroğlu’na destek veren ilçe başkanlarından olan Yıldırım, sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Yıldırım; “ Dar ekipçi kadroların partimize hakim olmasının önüne geçileceği, dar ekipçi zihniyetlerin partimizi yönetemeyecekleri bir sistem esas olmalıdır” dedi

CHP'li Yıldırım'dan 'parti içi' mesaj!

Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) 24 Haziran'da yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 27.Dönem Milletvekili Seçimleri'nde istenilen sonucun alınamamasının ardından kurultay tartışmaları patlak verdi.

CHP’de bazı parti yöneticileri, yeni ve eski milletvekilleri olağanüstü kurultay talebinde bulunurken, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na da istifa çağrısı yaptı. Bazı partililer Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin partinin başına geçmesi gerektiğini savundu.

Kılıçdaroğlu ve İnce’n in üst üste yaptığı açıklamalar sonrası ‘Kurultay’ şıkkı ötelenirken, seçim sonrası başlayan kurultay tartışmaları ekseninde İzmir’den Genel Merkez’e giderek Kılıçdaroğlu’na destek veren ilçe başkanlarından olan CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Uğur Yıldırım, sosyal medya hesabından parti içine yönelik çarpıcı bir mesaj yayınladı.

Yıldırım şu ifadeleri kullandı:
2002 Yılında AKP’nin iktidara gelmesi ve sonrasında referandum süreci, arkasından 24 Haziran seçimleri ile birlikte kurmuş olduğumuz Türkiye Cumhuriyeti Devleti hızla bir rejim değişikliğine doğru sürüklenmiştir.

Neden bu noktaya gelindi nerelerde eksik yaptık neden iktidar olamıyoruz bunun nedenlerinin sadece örgüt yapısı adaylar lider gibi konulara indirilmeden ama göz ardı etmeksizin toplumun sosyolojik yapısının da incelenerek beklentilerinin bilimsel olarak ele alınıp yeniden değerlendirilmesi gerekir.

CHP, kurtuluşun ve kuruluşun partisidir. Sıradan bir parti değildir. Kurtuluş Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyetinin öncülüğünde gerçekleşirken; Kuruluş ise bu cemiyetin ardından kurulan Halk Fırkası eliyle başarılmıştır.

Halkevleri, Köy Enstitüleri ,Devrim kanunları aydınlanma Devrimlerinin örnekleri olup bizim tarafımızdan gerçekleştirilmiştir.

Günümüze gelince; sloganlar, donmuş kalıplar, feodal anlayışlar, eleştiri yerine şahsi ikbal beklentilerimiz için iftira karalama ve hakaret yöntemini benimsersek veya son derece basit formüller çerçevesinde siyaset yapmanın ötesine geçemez isek hiçbir zaman değişime ve gelişime ayak uyduramayacak, misyonumuza ihanet edecek ve amaçlarımıza ulaşamayacağız.

Eleştirilerimiz yıkmak için değil düzeltmek için olmalıdır. Bilgi ve fikir temelli...

KISIR ÇEKİŞMELERİ BİR YANA BIRAKMALI

Solculuk etik değerler üzerine kurulması gereken bir dünya görüşüdür. Gerçek sol düşünce eleştirir, ama yıkıcı olmaz. “Fikrî üstünlüğüne” güvenir. Yıkma, yok etme doğrultusunda yapılacak saldırılar, gerçek solculuğun etik değerleriyle bağdaşmayacağı gibi karşı devrimcilerin ekmeğine yağ sürecektir.

O yüzden, kısır çekişmeleri de bir yana bırakmak gerekmektedir. CHP geçmişten günümüze 96 yıllık bir çınardır. Bizlerde bu çınarın parçalarıyız yani birlikte bir bütünüz .

Bizim partimiz sağ partiler gibi lider partisi olmayıp parti içi demokrasinin olduğu aynı devlet gibi anayasa ile yani tüzük ile yönetilen ve neyin ne şekilde yapılacağı değişeceği belli olan kurumsal bir partidir

Sorunlarımız elbette vardır, daha sonra da olmaya devam edecektir bunun bilincindeyiz… Öncelikle demokratik bir tüzük yapılmalı…Ön seçim mutlaka uygulanmalı, atama, görevlendirmeler ortadan kaldırılmalı, darekipçi kadroların partimize hakim olmasının önüne geçileceği, dar ekipçi zihniyetlerin partimizi yönetemeyecekleri bir sistem esas olmalıdır.

Ama bundan daha önemli aydınlanma devrimini ve kuruluşu gerçekleştiren kadrolarımız gibi misyonumuza sahip çıkacak #ideolojik kadrolar ve üye yapısını oluşturarak mücadelemize devam etmeliyiz.

Nasıl ailemize sahip çıkıyorsak CHP üyesi olarak bizlerin bu büyük ailenin bir ferdi olduğumuzu unutmadan kamu oyun önünde tartışmadan aile içi konuları aile içinde tartışmak gerektiğini bilerek hareket etmek bu içinden geçtiğimiz kritik süreçte önemlidir."

(gerçekizmir)

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2018, 15:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER