CHP'li Yıldırım: Çiftçioğlu siyaset cahilidir!

CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Uğur Yıldırım, AK Partili mevkidaşı İsmail Çiftçioğlu'ndan Karşıyaka Belediyesi'ne yönelik yapılan açıklamalara ateş püskürdü.

CHP'li Yıldırım: Çiftçioğlu siyaset cahilidir!

Ak Parti Karşıyaka İlçe Başkanı İsmail Çiftçioğlu’nun, Karşıyaka Belediyesi ve Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’a yönelik iddialarına, CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Uğur Yıldırım, sert tepki gösterdi. 

Yıldırım, "Siyaset; doğruyu söylemek ve halkı kandırmamaktadır. Görülüyor ki AK Parti’nin Karşıyaka İlçe Başkanı bu iki temel olguyu göz ardı etmekte ve genelde ağababalarının yaptığı gibi yerelde de Karşıyaka halkını kandırma çabası içindedir." dedi.

AK Partili İsmail Çiftçioğlu'nun Karşıyaka Belediyesi'ne haciz geldiği iddiasını yalan ve iftira olarak nitelendiren Yıldırım, " Söz konusu işlem, rutin ve icra takibinden ibarettir ve başta AKP’li belediyeler olmak üzere her belediyenin yıl içinde defalarca karşılaştığı bir durumdur. Hükümet tarafından çıkarılan “Taşeron Yasası” ile birlikte belediyelerle ilişiği kesilen taşeron firmalar, alacaklarını tahsil etmek için tedbir olarak bu yola sıklıkla başvurmaktadır. Belediyenin hizmet binasına ya da öz varlıklarına haciz konma iddiası ise külliyen yalan ve iftiradır. Çünkü kamu malına haciz koymak hukuken geçerli bir işlem değildir. Sayın İlçe Başkanının bu basit ayrıntıyı bile bilmiyor olmasını ‘Siyasi Cehalet’ kavramı ile açıklayabiliriz." dedi.

Yıldırım ayrıca açıklamasında Karşıyaka Belediyesi'nde hiçbir işçinin maaşının ödenmemesi gibi problemin olmadığının altını çizdi. Yıldırım, Karşıyakalıların CHP tarafından kandırıldığını iddia etmenin de Karşıyakalılara hakaret olduğunu savundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER