CHP'li Yiğit: Bu sevda bitmez

CHP'li Yiğit aday gösterilmemesine rağmen adaymış gibi çalışması konusunda “Bu sevda bitmez” dedi. Yiğit, herkesin canla başla çalıştığı ortamda kırgınlık ve kızgınlıktan söz edilemeyeceğini, bunun bir nöbet değişimi olduğunu ve her bölgede en az 8’er milletvekili çıkartacaklarını belirtti

CHP'li Yiğit: Bu sevda bitmez

CHP İzmir Milletvekili Ali Yiğit, 7 Haziran ve 1 Kasım’da milletvekili olmasına ve 24 Haziran’da aday gösterilmemesine rağmen adaymış gibi çalışmasıyla ilgili “Cumhuriyet Halk Partisi’nde kırgınlık, küskünlük olmaz. Bir baba evladını nasıl seviyorsa biz de partimizi öyle seviyoruz ve bir baba evladına nasıl zarar vermezse bizim de partimize kırılma, gönül koyma gibi bir lüksümüz yoktur” dedi.

"İZMİR CUMHURİYET KENTİDİR"

24 Haziran seçimlerinin erken değil, baskın seçim olduğunu belirten Yiğit açıklamalarında şunları söyledi:

“Bu seçim erken değil, baskın seçimdir. AKP tarihi belirlerken muhalefeti gafil avlayacağını zannetti. Ama biz hazırdık. Nitekim çok kısa bir sürede bütün oyunları bozduk. Millet İttifakı’yla da ne kadar hazırlıklı olduğumuzu gösterdik. Bunun sonucunda da aday olsun olmasın sahaya çıktık. Herkes canla başla çalışıyor. İnanıyorum ki daha önce 7’şer çıkardığımız bölgelerden bu sefer en az 8’er milletvekili çıkaracağız. Bu doğrultuda biz de elimizden gelen katkıyı sağlamaya çalışıyoruz. Çünkü ülkemizin çok önemli sorunları var. Hiç kimse halinden memnun değil. Ülkede huzur yok. Bizler ülkemiz için, insanlarımız için ne yapabiliriz derdindeyiz. Bu ülkeye hak, hukuk, adaleti, demokrasiyi nasıl getirebiliriz mücadelesindeyiz. Bu bağlamda Muharrem İnce’nin adaylığı çok doğru bir tercih oldu. Muharrem İnce CHP’nin öz evladıdır. 16 yıldır parlamentoda çok önemli işler yapmış ve rüştünü ispatlamıştır. Halkın içinde olduğundan dolayı büyük bir heyecan ve rüzgâr yakalamıştır. İnce’nin adaylığından önce CHP’den İyi Parti’ye akış olacağı tahmin ediliyordu. Ancak İzmir Cumhuriyet kentidir, Cumhuriyetin ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin kalesidir. İnce’nin adaylığıyla birlikte bu süreç tersine dönmüştür. Bu nedenle İzmir’de yine oy patlaması yaşanacak, 24 Haziran’da Muharrem İnce’nin başkan olmasıyla birlikte ülkemiz tekrar huzura kavuşacaktır.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER