CHP'li vekil Bayır'dan Yıldırım'a İzmir tepkisi

Tüm Türkiye dün İmamoğlu-Yıldırım ortak yayınına kitlendi. Program sonrası, İzmir'den de çarpıcı mesajlar geldi. Yıldırım'ın İzmir üzerinden yaptığı yatırım açıklamasına CHP'li Vekil Tacettin Bayır'dan; "Kendince bu şekilde avutuyor kendini" yorumu geldi.

CHP'li vekil Bayır'dan Yıldırım'a İzmir tepkisi

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

23 Haziran İstanbul seçimleri öncesinde Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu ile Cumhur İttifakı Adayı Binali Yıldırım canlı yayınlanan ortak yayın ile bir araya geldi. Moderatörlüğünü İsmail Küçükkaya'nın yaptığı program sonrası, programa ve adayların açıklamalarına ilişkin pek çok yorum ve paylaşım yapıldı.

İZMİR ÇIKIŞI

Program sırasında, İmamoğlu'nun Yıldırım'a yaptığı 'partizanlık' çıkışına Yıldırım İzmir örneği ile yanı verdi. Yıldırım; "Seçim biter, rozetini çıkarır hizmet yaparsınız. Şimdi eğer biz partizanlık filan yapıyorsak, eğer adres bizeyse ben bunu şiddetle reddederim. Böyle bir şey yok. İzmir'e gitsin Ekrem Bey, orada benim neler yaptığımı görsün. İzmir'in toplu taşıması İZBAN'ı biz belediyeyle beraber yaptık. Orada CHP belediyesi var. İzmir'in çevre yolunu yaptık. Konak Tüneli'ni yaptık, Adnan Menderes Havalimanı'nı yaptık” ifadelerini kullandı.

"KENDİNİ AVUTUYOR"

Yıldırım'ın bu açıklamalarına ise, CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır'dan flaş bir yorum geldi. Bayır; "35 projeden yaptığı 3 tanesi var. 32'sini bekliyoruz hala yapmasını. Seçimi kaybetmiş olmasıyla, kendince bu şekilde avutuyor kendini" dedi.

"KAZANAN İMAMOĞLU"

Silivri'de sahilde dev bir ekranda 400-500 kişi ile bir plastik sandalye üzerinde yayını izlediğini ifade eden Bayır; " Halkın tepkilerini de ölçmeye çalıştım. İmamoğlu'nun konuşmalarında çevremdekiler alkışlıyordu mesela. Ötekinde hareketsiz kalıyorlardı. Programın kazananı İmamoğlu'ydu diyebiliriz. Belki kendime yakın gördüğüm için. Konuşmalarda İmamoğlu'nun getirdiği projeler daha ikna edici, daha göz doldurucuydu. Diğer arkadaşın tabii partisinin yıllardır iktidar olması söyledikleri ile çelişen bir sürü şey vardı." ifadelerini kullandı.


 


 


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER