banner51

CHP'li Umdular: Emeklilerimiz maaşıyla geçinemiyor

CHP İzmir birinci bölge dokuzuncu sıra milletvekili adayı Kazım Umdular, "Biz insani gelişmeyi odak alan bir partiyiz" diyerek hakça bölüşümü savundu

CHP'li Umdular: Emeklilerimiz maaşıyla geçinemiyor

24 Haziran seçimleri için giderken çalmadık kapı sıkmadık el bırakmayacaklarını ve bu hedefle koordinasyonu güçlendirmek için seçim büroları açtıklarını belirten Kazım Umdular, CHP Karabağlar Yunus Emre Seçim Bürosu açılışında konuştu.

"HAK ETTİĞİ PAYI ALAMIYOR"

Umdular, "Türkiye'nin çalışan ve üreten kesimleri üretimden hak ettikleri payı alamıyor. Milyonlarca işçimiz düşük asgari ücretle çalışmak zorunda. Esnafımız vergi ve kredi borçlarını ödeyemiyor. Sattığı malın yerine yenisini koyamıyor. Emeklilerimiz maaşıyla geçinemiyor. Her geçen gün yoksullaşıyor" dedi.

İşçinin, memurun, çifçinin, esnafın, emeklinin her geçen gün yoksullaştığını öne süren Umdular, "Ülkemizde KOBİ'ler borç ve vergi yükü altında eziliyor. Yüksek maliyetler nedeniyle zarar ediyor. Üretimden çekiliyor. Kepenk kapatıyor. Sanayiciler günübirlik ve istikrarsız dış politika yüzünden pazar kaybediyor. Yarınını göremiyor. Ülkemizin genç kuşakları niteliksiz eğitim sisteminden büyük zarar görüyor. Vatandaşlarımız sorunları yaratan zihniyete 24 Haziran da 'dur' diyecektir" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER