CHP'li Serter iddialı: İzmir'in iki bölgesinden 9'ar vekil çıkaracağız

CHP İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Bedri Serter seçimler için iddialı bir tahminde bulundu. Serter, CHP'nin İzmir'in her iki bölgesinde de 9'ar milletvekili çıkarabileceğini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir 2. Bölge 7. Sıra Milletvekili Adayı Bedri Serter, Ben TV'de Burak Cilasun'un sunduğu Rota Siyaset programına katıldı.

Kendisi gibi il başkanlığı yapmış isimlerden Ali Engin ve Asuman Ali Güven ile birlikte aday adayı olmuş olmasını ve aday olduktan sonra sıralamadaki yerini değerlendiren Serter, "7. sıra sırat köprüsü gibi bir sıra. Burada olmak içimden geçmiyor değildi. Çünkü genellikle il başkanlığı yapmış isimler, ateşleyici bir güç olmaları sebebiyle bu sıralara yazılır. Ali Engin de 9. sırada en az benim kadar çalışıyor. Bununla birlikte tabii listeleri olduğu gibi il başkanlarıyla donatmak olmaz. Ben bir sonraki dönemde Asuman Ali Güven'in de listede olacağını düşünüyorum." dedi.

"TÜRK VATANDAŞI OLARAK ZORUMA GİDİYOR"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Millet İttifakı için "Bizans ve zillet ittifakı gibi" ifadeler kullanmasına da tepki gösteren Serter, "Bir Türk vatandaşı olarak zoruma gidiyor. Halkı rencide etmesi hiç hoş değil. Halkımız ötekileştirmeden, kavgadan, gürültüden çok rahatsız. Kimseyi ötekileştirme şansımız yok." ifadelerini kullandı.

"İNCE, PARTİMİZDEN ÇIKABİLECEK EN İYİ ADAYDI"

Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'den övgü dolu sözlerle bahseden Serter, Sayın İnce iyi bir siyasetçi. 16 yıl Meclis'te görev yapmış ve rakiplerini iyi irdelemiş bir insan. Partimizden çıkabilecek en iyi adaydı. Televizyon programlarında karşısına çıkacak olan gazetecilere tavsiyem, Türkiye için faydalı olacak sorular sorsunlar. Yoksa köşeye sıkıştırmaya çalışırken kendileri köşeye sıkışıyorlar. Mitingler de müthiş gidiyor." dedi.

İYİ PARTİ'YE BİZDEN OY GİTMEZ

Cilasun'un İYİ Parti'nin seçime etkisini sorması üzerine Serter, "İYİ Parti'nin doğduğu kanal MHP'dir. İttifakta başarılar dileriz ama İYİ Parti büyük çoğunlukla MHP ve AK Parti'den oy alır. MHP tabanı İzmir'de olduğu gibi İYİ Parti'ye kaydı. Zaten bu yüzden de MHP, AK Parti'nin kanatları altına girdi. İYİ Parti'ye bizden oy gideceğiniyse zannetmiyorum.

"İKİ BÖLGEDEN 9'AR VEKİL ÇIKARACAĞIZ"

Serter ayrıca, "Parlamentoda ittifak olarak 320-330 milletvekili çıkararak çoğunluğu sağlayacağımızı düşünüyoruz. İzmir'den de tahminim her iki bölgeden 9'ar milletvekili çıkarabilmek. Sandıkta İzmir'de bizim lehimize sürprizler bekliyorum. Belediye başkanlarımızla da entegre çalışıyoruz. Yereldeki hizmetleri ve halkla bütünleşmiş olmaları bize ciddi destek sağlıyor."

"TİCARET VE SANAYİNİN NEFERİ OLACAĞIM"

Milletvekili olması durumunda iş dünyası için yoğun mesai harcayacağını dile getiren Serter, "İzmir iş hayatını çok önemserim. Çünkü ben de bu kazanda kaynayan bir insanım. Seçim çalışmaları kapsamında iş dünyası örgütlenmelerini ziyaret ediyorum. Meclis'e gidince öncelikle İzmir ticaret ve sanayisinin, sonra da Türk sanayi ve ticaretinin bir neferi olacağım. Şu anda ekonomimiz çok kötü bir vaziyette. 16 yıllık iktidarın böyle biteceğini düşünmezdim. Artık ekonomiyi emin ellere bırakmak gerekir. İstihdama dönük projeler, fabrikalar ve ileri teknolojiyle geliyoruz. Asgari ücret ve emekli maaşını 2 bin 200 liraya çıkaracağız. Şu anda devlet ve hükümet kapalı kutu. Defterleri açalım, şeffat şekilde değerlendireceğiz. Ekonomiden pis ve çirkin elleri kaldırmak lazım. Bakın geçen hafta faiz 3 puan birden arttı. Hani düşecekti? " dedi.

Öte yandan Altay'ın şampiyonluk kupasını AK Parti'nin aday tanıtım toplantısında alması için "Hiç hoş olmadı." diyen Serter, spora ve dine siyaset karıştırılmaması gerektiğini söylerken, eşi Huriye Serter'e de kendisine olan desteği için teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER