CHP'li Pekşen'den, Ben TV'de flaş açıklamalar

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, "CHP'de bugüne kadar yalnızca bir kez uyarıldım. O da Abdullah Gül konusuydu. Aday gösterilmediğim için kırgın ve küskün değilim ama üzgün ve şaşkınım" ifadelerini kullandı.

CHP'li Pekşen'den, Ben TV'de flaş açıklamalar

Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, Ben TV'de Burak Cilasun'un sunduğu Rota Siyaset programına katıldı. Muharrem İnce'nin cumhurbaşkanlığı adaylığından, kendisinin yeniden aday gösterilmemesine kadar çeşitli konularda dikkat çekici açıklamalarda bulunan Pekşen, "Dip dalgası fikrimi aylar önce söylediğimde, bazı kesimler ütopik görmüşlerdi. Şimdi herkes hak veriyor" dedi.

"TEK DÜŞÜNCEM GENÇLERİN GELECEĞİ"

Hayatında hiçbir göreve talip olmadığını ancak buna karşın başarı hikayesine sahip olduğunu dile getiren Pekşen, "16 yıl önce Türkiye, insanların hukuka güvendiği bir Türkiye idi. Bugünse tarımı ve sanayisi çökmüş, gençleri umutsuzluğa kapılmış bir Türkiye var. Gençlerimiz astsubaylık, polislik ve bekçilik arasında sıkıştırılmış durumda. Böyle olunca siyasete milletvekili olmak için girdiğimi söyleyemem. Tek düşüncem vatandır, gençlerimizin geleceğidir" ifadesini kullandı. 

"ADAYLIĞI ASLA SÖZ KONUSU OLAMAZDI"

Yeniden aday gösterilmemesi ve Abdullah Gül konusunda da dikkat çekici ifadeler kullanan Pekşen, "Son kurultayda listelerde yer almayışıma rağmen, PM'ye her bölgeden arkadaşımızın oylarıyla girdim. 25 milyar dolara yakın yolsuzlukları ortaya çıkardım. Elbette aday gösterilmedikten sonra kırgınlık ve küskünlüğüm yok ama üzgünlük ve şaşkınlık yaşıyorum. Partimde milletvekili olduktan sonra bugüne kadar bir kez uyarı aldım. O da Abdullah Gül konusuydu. Çünkü kendisinin CHP'den adaylığı benim için asla söz konusu dahi olamazdı" diye konuştu.

"BUNLAR KONUŞULMADI"

Siyasi geleceğine dair Cilasun'un "İsminiz Adalet Bakanlığı yahut Cumhurbaşkanı Yardımcılığı ile anılıyor" cümlesine de yanıt veren Pekşen, "Samimi söylüyorum bunlar hiç konuşulmadı. Bugün için önceliğimiz de ülkemizin aydınlık geleceğe doğru değişimi yaşamasıdır" dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2018, 19:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER