CHP'li Mahir Polat: İşsizliğe karşı önemli projeleri hayata geçireceğiz

CHP İzmir Milletvekili Adayı Mahir Polat, seçim koordinasyon merkezi açılışında konuştu. Polat, AK Parti'nin vatandaşların ihtiyacını karşılayamadığını söyleyerek çözüm adresi olarak CHP'yi gösterdi.

CHP'li Mahir Polat: İşsizliğe karşı önemli projeleri hayata geçireceğiz

CHP İzmir Milletvekili Adayları Mahir Polat ve Salih Özçifçi, seçim çalışmaları kapsamında toplumun tüm kesimleriyle bir araya gelmeye devam ediyor. 

"ÖNEMLİ PROJELERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ"

CHP’li Mahir Polat, AK Parti’nin 16 yıldır uyguladığı politikalarla bugün Türkiye’de 16 milyon kişinin yoksul, 6 milyon kişinin işsiz olduğunu söyleyerek, “Çalışanın ve üretenin hakkını vermeyen AKP, Türkiye ekonomisinin ana gövdesini oluşturan çalışanlar, emekliler ve yoksul halkımızın ihtiyaçlarını karşılayabileceği bir refah ortamı yaratamamaktadır. Biz CHP iktidarında başta emekçiler olmak üzere emekliler, yaşlılar, gençlerin sorunlarının çözümü için önemli projeleri hayata geçireceğiz” dedi. 

CHP iktidarında asgari ücretin net 2 bin 200 lira seviyesine çıkarılacağını belirten Polat, 1 Ocak 2019’dan itibaren en düşük emekli maaşının 1500 lira olarak belirleneceğini söyledi.

SEÇİM KOORDİNASYON MERKEZİ AÇTILAR

CHP Milletvekili Adayları Mahir Polat ile Salih Özçifçi, 24 Haziran seçimlerine az bir süre kala çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. CHP Kemalpaşa ve Menemen örgütleriyle esnaf ziyareti yapıp, ardından Menemen Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışını gerçekleştiren Polat ve Özçifçi, Kemalpaşa’da ise Sütçüler, Çambel ve Ulucak’ta alan çalışması yaptı. Naldöken Mahallesi’nde seçim bürosu açan Polat ve Özçifçi, Sivas İmranlılar Kalkınma Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. Polat ve Özçifçi, ardından da Bornova Belediyesi’nin düzenlediği iftar yemeğine katıldı.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2018, 11:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER