banner51

CHP'li Kayhan, Konak'ta iddalı...

CHP’nin Konak Belediye Başkan Aday Adayı Ceyhan Kayhan, seçilmesi durumunda Konak’ta farklı bir belediyecilik anlayışı yürüteceklerini ifade etti. Kayhan, ilginin ve bilgilenmenin daha etkin sağlanabilmesi ve Kent Konseyi’nin yerel yönetimin işleyişinde etkin kılınması için “Halk Meclisleri” şeklinde bir yapı oluşturacaklarının altını çizdi.

CHP'li Kayhan, Konak'ta iddalı...

CHP’nin Konak Belediye Başkan Aday Adayı Ceyhan Kayhan, yaklaşan yerel seçimler öncesi projelerini aktarmaya devam ediyor. Bu kapsamda katılımcı ve şeffaf bir anlayış yürüteceklerini belirten Kayhan, Konak’ta yaşayan vatandaşların görüşlerine ve yönlendirmelerine büyük önem verdiklerini ve bunun için gerekli çalışmayı yapacaklarını belirtti.

YEREL HALK, KARAR ALMADA ETKİN OLACAK

“Yerel anlamda siyasal katılımın sağlanabilmesi için ilgi, önemseme, bilgi ve eylemin bir arada olması gerektiğinin bilincindeyiz” diyen Kayhan, “Konak bölgesinde yaşayan insanlarımızın ortak gereksinimlerinin; seçilerek gelen karar organlarınca, yasalar çerçevesinde belirlenen örgüt yapısı, personeli ve gelirleri ile karşılanmasının çabası içinde olacağımızı biliyoruz. Bu çalışmalara insanlarımızın katılımını ve çalışmalarımızın her aşamasında sonuna kadar şeffaflık sağlamak en başta gelen ilkelerimiz olacaktır. Yerel yönetime katılma, basit bir meraktan yoğun bir eyleme kadar uzanan geniş bir tutum ve faaliyet alanını kapsamaktadır. Bu doğrultuda, yerel demokrasi için dikkatle izleyeceğimiz yol; insanlarımızın isteklerinin saptanmasına azami önemin gösterilebilmesini sağlayacak yol ve yöntemleri içerecektir. Referandum ya da yerel televizyon ve radyo istasyonları kurmak da gücümüz ölçüsünde bu yol ve yöntemler içinde yer alabilecektir. Böylece, yerel halkın yönetime ait karar organlarında karar alma sürecine çok daha etkili bir şekilde katılması sağlanabilecektir” dedi.

“HALK MECLİSLERİ” GELECEK

Katılımın sağlanabilmesinin, yerel halkın Konak bölgesindeki oluşumlara ilgi duyması ve bilgilenmesi ile ortaya çıkacağını ifade eden Kayhan, “İlginin ve bilgilenmenin daha etkin sağlanabilmesi ve Kent Konseyi’nin yerel yönetimin işleyişinde etkin kılınması için ‘Halk Meclisleri’ şeklinde düşündüğümüz bir yapıyı oluşturmak istiyoruz. Tüm çalışmaların içeriğinin, organizasyonun ve finans yapısının insanlarımız tarafından görünür, bilinir olması, dikkat edeceğimiz en önemli noktadır. Ayrıca, belediye meclisinin gerçekçi bir temsil esasına uygun olarak oluşturulması, demokratik temsilin gerçekleşmesi için yaşamsal önemdedir” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER