CHP'li Kaya: Güçlü bir belediye başkanı olmak istiyorsanız...

CHP Karabağlar aday adayı Heval Savaş Kaya, adaylığı ve Karabağlar ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. Kaya açıklamasında; "Ne yazık ki, 10 yıldır belediye olmasına rağmen Karabağlar'da hiç kent aidiyeti yaratılabilmiş değil." ifadelerini kullandı.

CHP'li Kaya: Güçlü bir belediye başkanı olmak istiyorsanız...

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

Cumhuriyet Halk Partisi'nde yerel seçim süreci tüm hızıyla işlemeye devam ediyor. Partinin kalesi olarak nitelendirilen İzmir'de de, 31 Mart heyecanı partilileri sarmış durumda. İzmir'in en büyük ilçesi olan Karabağlar da, 7 aday adayı ile başkanlık yarışına sahne oluyor. İYİ Parti ve CHP arasındaki Büyükşehir adayında yapılacak iş birliğinin, ilçelere yansıyıp yansımayacağı henüz bilinmezken, aday adayları yoğun bir tempoda çalışmalarına devam ediyor.

Karabağlar'dan aday adayı olan Heval Savaş Kaya, Karabağlar'daki seçim yarışını ve genel durumu Ben TV'ye değerlendirdi.

"PARTİNİZE OY VERMEYEN İNSANLARIN DA OYLARINI KAZANMANIZ GEREKİYOR"

Siyasetin; vatandaşa dokunma işi, onların gönüllerini kazanabilme işi olduğunu vurgulayan Kaya; "Biz bunu çok önemsiyoruz. Her ne kadar Genel Merkez yoklama yöntemi ile adayları belirlese de; vatandaşın, halkın, örgütün, partinin gönlünü kazanmak çok önemli. Bir diğer taraftanda o insanların sorunlarını bilmeden belediye başkanlığı yapmak mümkün değil. Önce, insanların sorunlarını bilmek lazım ki, çözüm üretebilesiniz. Bu anlamda, ziyaretlerimizi bugün de yapacağız, inşallah başkan olduktan sonra devam ettireceğiz. Güçlü bir belediye başkanı olmak istiyorsanız, partinizin oy oranını büyütmek istiyorsanız, partinize oy vermeyen insanların da oylarını kazanmanız gerekiyor. Bunun için de çok çalışmanız lazım." dedi.

"SİYASET YAPMAK İÇİN DOĞRU BİR ALAN"

Karabağlar'ın kozmopolit bir yapısı olduğunu ve siyaset yapmak için uygun bir alan olduğunu belirten Kaya; "Karabağlar; Türkiye'nin 81 ilinden gelen, çok fazla kültürden insanların bir arada yaşadığı bir kent. Bu anlamda aslında, bir belediye başkanı için, sosyal demokrat belediyecilik yapmak isteyen biri için doğru bir alan." şeklinde konuştu.

"KARABAĞLAR'DA KENT AİDİYETİ YARATILABİLMİŞ DEĞİL"

Kaya, Karabağlar'ın en büyük sorunun kent entegrasyonu olduğunu ifade ederek, kent aidiyetinin olmadığını söyledi. Kaya; "Karabağlar'a çok ciddi bir göç var. 'İzmir'e gelen, İzmirlileşir' denir ya, buna ben de inanıyorum. Ama Karabağlar'da bu biraz daha az hissediliyor. Karabağlarlılık aidiyetini geliştirecek işler yapmak lazım. Ne yazık ki, 10 yıldır belediye olmasına rağmen Karabağlar'da hiç kent aidiyeti yaratılabilmiş değil. Kent meydanları, kültür sanat faaliyetlerinin yer alacağı bir alan yaratmak lazım." dedi.


 


 

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2018, 12:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER