CHP'li Kavalar'dan sitem dolu çıkış!

CHP Bornova'da belediye başkanlığı için 14 aday adayı bulunurken, eski ilçe başkanı Kavalar kendisinin başvuruda bulunmayacağını net bir şekilde ifade ederken, sitem dolu da bir çıkışta bulundu. Kavalar; "45 yıl emek vermiş, 5 dönem ilçe başkanlığı yapmış Nevzat Kavalar dururken, arkadaşlarımıza görev verdiler." dedi

CHP'li Kavalar'dan sitem dolu çıkış!

CANSU TEMİR AKSU / BEN HABER 

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir'de seçim çalışmaları hızla sürerken, ilçe belediye başkanlıkları için de aday adaylığı trafiği yaşanıyor. İzmir genelinde aday adaylığı bolluğu yaşanırken, en fazla başvuru 14 aday adayı ile Bornova'dan oldu.

Bornova İlçe eski Başkanı ve İzmir siyasetinin tanınmış isimlerinden biri olan Nevzat Kavalar, Bornova'da yaşanan bu aday bolluğu için, espirili bir dille, "İzmir siyasetinde birinciliği kimseye kaptırmadık" ifadelerini kullanarak Bornova'nın, CHP'nin seçim kazanma şansının yüksek bir bölge olduğu için tercih edildiğini söyledi.

"OLGUN BAŞKAN BİR DÖNEMİ YETERLİ GÖRMÜYOR"

Kavalar;"Bornova'da seçim kazanma şansının yüksek olmasından dolayı, partimizde görev yapan arkadaşlar Bornova'yı tercih ediyor. 'Olgun Başkan bir dönem yaptı onun için yeterli' diye düşünüyorlar. Olgun Başkan'da aday tabi, o da yeterli görmüyor bir dönemi. Bu sebeplerden dolayı tercih ediliyor olabilir."

"PARTİNİN ADAYINA DESTEK VERİRİM"

Desteklediği bir aday adayı olmadığını ifade eden Kavalar; "Ben ancak aday belirlendikten sonra partinin adayına destek veririm. Bunca yıl siyaset yaptıktan sonra tek bir aday adayının peşinden koşmak çok da şık olmaz. Hepsi arkadaşımız, hepsiyle yıllardır birlikte siyaset yapıyoruz. Sadece aday belirlendikten sonra, tüm gücümle adayımızın kazanması, Bornova'nın tekrar CHP'li bir belediye tarafından yönetilmesi için var gücümle çalışırım." dedi.

"45 YIL EMEK VERMİŞ, 5 DÖNEM İLÇE BAŞKANLIĞI YAPMIŞ NEVZAT KAVALAR DURURKEN..."

Belediye başkan aday adaylığı için çok talep aldığını ancak düşünmediğini söyleyen Kavalar, sitem dolu açıklamalarda bulundu. Kavalar; "Ben milletvekili adayı oldum, Genel Merkez'imiz uygun görmedi. Bu adaylık sürecinde de hep 'ön seçim' dedik. Ön seçimi de uygun görmediler. Liyakata da, emeğe de, adalete de dikkat etmediler. Genel Başkanımız hep liyakat, emek, adalet diyor. 45 yıl emek vermiş, 5 dönem ilçe başkanlığı yapmış Nevzat Kavalar dururken, arkadaşlarımıza görev verdiler. Bunun ne liyakatle, ne adaletle, ne hakla hukula, ne emekle alakası yok." şeklinde konuştu.

İLÇE BAŞKANI VE VEKİLLERE SİTEM

Kırgın olduğunu ancak parti için elinden gelen çalışmayı da yapacağını vurgulayan Kavalar; "Seçim döneminde de çalıştık. Aday olmadık diye, kenarda oturmadık. İlçe başkanı ve milletvekili arkadaşlarımız bize haksızlık yaptıklarını düşündükleri için bizi çağırma cesaretinde de bulunamadılar. Çağırsalardı, ben yine giderdim, katkı koyardım. Ne ilçe başkanı ne yöneticiler, kimse gelipte çağırmadı. Ben sadece seçim bürolarının açılışlarına, partili arkadaşlarımın daveti üzerine katıldım. Orada halkımızla bütünleştim, daha sonra da kendi ekibimizle, partimiz için oy istedik, bir milletvekili fazla çıkartalım diye çaba içerisinde olduk" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER