CHP'li kadınların gözdesi Urla

Urla Belediye Başkanlığı için CHP'li kadınlar arasında rekabet artıyor. Sibel Uyar'ın belediye başkanı olduğu ve bir dönem daha görevde kalmak istediği ilçede koltuğun bir talibi de CHP İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Nurşen Balcı oldu. Ayrıca 26. dönemde CHP İzmir Milletvekili olarak görev yapan Zeynep Altıok'un da ilçede aday olmayı istediği iddia ediliyor

CHP'li kadınların gözdesi Urla

CANSU TEMİR AKSU / BEN HABER

Türkiye'de gözler 2019 Mart ayında gerçekleşecek olan yerel seçimlere çevrildi. Siyasi partilerde seçim çalışmaları hızla devam ederken, Cumhuriyet Halk Partisi'nde de seçim takviminin açıklanmasıyla birlikte aday trafiği de hızlandı.

URLA'DA KADIN ADAY BOLLUĞU

İzmir'in turistik ilçesi Urla'da da aday bolluğu yaşanıyor. Özellikle kadın adayların yoğun olduğu Urla'da, yerel seçimlerde kadın mücadelesi yaşanacak.

Son olarak, CHP İzmir Kadın Koları Başkanı Nurşen Balcı, Urla'dan belediye başkan aday adayı olacağını, dosyasını da önümüzdeki günlerde teslim edeceğini ifade etti.

"DESTEK TELEFONLARI ALIYORUM"

Urla'da da evi olan ve yılın yarısını Urla'da geçirdiği bilinen Başkan Balcı, çok sayıda destek telefonu aldığını ifade ederek; "Adaylık gibi bir düşüncem var, perşembe günü de başvuruyu yapacağım." dedi.

Yerel seçimlerde kadın temsiliyetinin daha fazla olması gerektiğini ifade eden Balcı; "Toplumun yarısını kadınlar olarak oluşturuyorsak ve siyasette de varsak hem meclis üyeliklerinde hem başkanlıklarda bir eşitlik olması gerektiğini dşünüyorum. Talebimiz bu doğrultuda, Genel Merkez'de bu talebimizi değerlendirir diye umuyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2018, 17:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER