banner51

CHP'li İnal, Bornova için hedefini yüzde 55'in üstüne çıkardı!'

Cumhuriyet Halk Partisi Bornova Belediye Başkan Aday Adayı Ethem İnal, Ben TV'de Burak Cilasun'un sunumuyla ekrana gelen Rota Siyaset programına katıldı. İnal, ilçede oy çıtasının yüzde 55'in üstünde olduğunu söyledi.

Ben TV'de ekrana gelen Rota Siyaset programına katılan son isim CHP Bornova Belediye Başkan Aday Adayı Ethem İnal oldu. Bornova'da parti üyeliğinden mahalle temsilciliğine, gençlik kollarından son olarak Bornova Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekilliği görevine kadar çeşitli görevleri üstlenen İnan, "Siyasete girerken hiçbir zaman, hiçbir makam düşünmedim. Dava adamlığı beni bir yerlere getirdi." dedi.

Bornova'ya ilişkin planlarını, "Geleceğin kenti Bornova" sloganıyla özetleyen İnal, "Artık ülkeler değil, kentler yarışıyor. Biz de bu yarışta kentin geliştirilmesi, tarihin ve yeşilin korunması noktasında bir duruş gösteriyoruz. Hayalimizdeki Bornova'yı yaratmak adına enerji eylem planını devreye sokup temiz enerji kullanarak yeşil alanları arttırmak istiyoruz." dedi.

"BORNOVA'YI SOKAK SOKAK BİLİYORUM"

Bornova'nın 4440 sokağını da bildiğini dile getiren İnal, "Bornova'da imar planlarının yenilenmesi gerektiğini düşünüyorum. Yerinde bir dönüşüm olması gerektiğini savunuyorum. Bakın Bornova Belediyesi'nin hizmet binaları 4'e, 5'e bölünmüş durumda. Bu da zaman kaybına, trafiğe, bürokratik sorunlara yol açıyor. Hizmet binamız için geçmiş belediye başkanlarımızın döneminde yer belirlendi, imar planları ona göre düzenlendi ve son olarak da mimari yarışması düzenlendi. Tüm bunlara rağmen daha kazma vurulmadı." dedi.

"GENEL İKTİDAR, YERELDEN GELECEK"

İlçeye dair popülist ve hayalci cümleler kurmamak gerektiğini söyleyen İnal, belediye başkanlarına yönelik rozet polemiğine ilişkin de dikkat çeken bir çıkış yaptı. İnal, "Cumhurbaşkanı'nın rozetle gezdiği bir ülkede belediye başkanları için bu tartışmalar bence gülünç bir durum. Belediye başkanları yönettikleri kentlerde her vatandaşa eşit hizmet götürmekle yükümlü. Bu zaten yasal bir durum. Bununla birlikte belediye başkanları aynı zamanda siyasi bir karakterdir. Belediye yönetiminde parti politikaları ve belediyecilik anlayışı sahada tatbik edilmeli. Biz belediyeciliği iyi yönetmek durumundayız. Genel iktidar yerelden gelecek." dedi.

"YÜZDE 55'İN ÜSTÜNE ÇIKACAĞIZ"

"Bornova'da her partiden oy alacak bir profile sahip olduğumu düşünüyorum." diyen İnal bu özelliğiyle ilçede partisi adına oy çıtasını yüzde 55 olarak gördüğünü, İYİ Parti ile yapılan ittifak da dahil edildiğinde yüzde 55'i aşacaklarını söyledi. 

YORUM EKLE

banner47