CHP'li İnal Bornova hedeflerini anlattı

CHP Bornova Belediye Başkan aday adayı Ethem İnal; Ben Tv'ye adaylığı ve projeleri ile ilgili açıklamalarda bulundu

CHP'li İnal Bornova hedeflerini anlattı

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

31 Mart 2019'da gerçekleşecek olan yerel seçimler için, CHP İzmir'de başvuru süresi noktalandı, gözler aday gösterilecek olan isimlere çevrildi. Tüm ilçelerde aday adaylığı noktasında yoğunluk yaşanırken, Bornova da 17 adaylık başvurusu ile dikkat çekiyor.

İlçenin aday adaylarından olan Ethem İnal, Bornova ve adaylık sürecine dair Ben Tv'ye açıklamalarda bulundu. İnal; "Adaylık başvurum, vatandaşlarımızın ve örgütümüzün isteği doğrultusunda olduğu için, ismimin bir planda önde olduğunu düşünüyorum." dedi.

"MÜCADELE ARKADAŞI OLABİLMEK İÇİN SİYASET YAPTIM"

"Hayatım boyunca siyasetin içinde yer aldım" diyen İnal; "Hiçbir zaman kendi hedeflerim doğrultusunda bir siyaset yolu değil, yığınların istediği bir birey olabilmek, mücadele arkadaşı olabilmek için hep siyaset yaptım.Bu da vatandaşlarımız ve örgütümüz tarafından çeşitli takdirlerle sonuca ulaştı. Bu adaylık başvurusu da, vatandaşlarımızın ve örgütümüzün isteği doğrultusunda olduğu için, ismimin bir planda önde olduğunu düşünüyorum." dedi.

"BU KADAR ADAY ADAYI OLMASININ NEDENİ..."

Bornova'da 17 aday adayı olduğunu ve bunun bir eksiklikten değil Bornova halkının Cumhuriyet Halk Partisi'ne duyduğu güvenden kaynaklandığını ifade eden İnal; "Bornova'da siyaset üreten yerel dengelerde Cumhuriyet Halk Partisi'nin içinde siyaset yapan insanlar da Bornova halkının teveccühüne layık olabilmek için 'Bu hizmet yarışında ben de varım' diyorlar." şeklinde konuştu.

ÇEVRE İLE BARIŞIK BİR BORNOVA

Projelerinden de bahseden İnal; "Biz 'Geleceğin Kenti Bornova' diyerek yola çıktık. Bundan kastımız da şudur; endüstri 4.0'ın, endüstiri 5.0'ın, insan 2.0'ın tartışıldığı bir dünyada sınırların kalktığı, artık kentlerin yarıştığı bir dünyada, Bornova'nın da dünya kentleriyle yarışabilecek bir seviyede olması gerektiğini düşünüyoruz. Örneğin; iklimlerin değişmesi, bliyorsunuz ki, tüm dünyada duyarlılık ve farkındalığa yol açtı. Bu noktada ben Bornova'nın kamusal ve kurumsal alanlarında kullandığı enerjinin temiz enerji kaynaklı olmasını, güneş tarlalarıyla bezenmesini istiyorum. Enerji girdilerimiz azalınca doğacak bütçe fazlasının da vatandaşlara daha fazla hizmet olarak yansıtılabileceğini düşünüyoruz. Öncelikle çevre ile barışık bir Bornova, bisiklet yollarıyla İzmir'e entegre olmuş bir Bornova, engelsiz kent entegrasyonunu tamamlamış bir Bornova, öğrencilere ve gençlere dönük projeleri içeren, gençlik merkezlerini büyüten bir Bornova olması gerektiğini düşünüyoruz. "dedi.

"BORNOVA'NIN HALKA DOKUNAN ÇOK FAZLA PROJESİ VAR"

Bornova'nın avantajlı bir ilçe olduğunu belirten İnal; "Uzun süredir sosyal demokrat politikalar tarafından yönetildiği için halka dokunan çok fazla projesi var aslında Bornova'nın. O yüzden oldukça avantajlı. Bu projelerin de bazılarının, mesela BELGEM Dersanesi gibi, evde yaşlı bakım gibi, gençlik merkezi gibi projelerini daha da büyüterek daha da fazla insana ulaştırılması gerektiğini düşünüyoruz Bornova için." dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2018, 15:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aysel yalcin
Aysel yalcin - 12 ay Önce

Basarilar diliyorum sansin bol olsun

Ferit inal
Ferit inal - 12 ay Önce

Yolun açık olsun amca

SIRADAKİ HABER