CHP'li Gümrükçü: Seçimler vaktinde olsaydı aday olmak isterdim

Cumhuriyet Halk Partisi Çiğli İlçe Başkanı Utku Gümrükçü, " İlçe başkanlığı görevini üstlenirken halkın taleplerine çözüm üretebiliyorsam ne mutlu bana. Adaylık konusuna gelince, eğer seçimler vaktinde olsaydı aday olmak isterdim." dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Çiğli İlçe Başkanı Utku Gümrükçü, Ben TV'de Burak Cilasun'un sunduğu Rota Siyaset programına katıldı.

"SEÇİMLER VAKTİNDE OLSAYDI..."

Neden aday olmadığı sorusunu yanıtlayan Gümrükçü, "Siyaset halkın taleplerine çözüm üretmektir. Ben CHP'de ilçe başkanlığı görevini üstlenirken halkın taleplerine çözüm üretebiliyorsam ne mutlu bana. Adaylık konusuna gelince, eğer seçimler vaktinde olsaydı aday olmak isterdim. Arkadaşlarımız da bunu dillendirdiler ama daha bu kadar kısa bir süre önce göreve seçilmişken örgütü zaafiyete düşürmek istemem. Evet Çiğli'de ben olmasam da partililerimizin başarısından kuşku duymam ama böyle olmasını daha doğru buldum. Kaldı ki bugün artık vekillerin kim olduğunun da şu an bir önemi yok. Ben milletvekili adayı olmadan da eğer Muharrem İnce için bir oy fazla çıkarırsam kendimi mutlu hisederim. Sayın Muharrem İnce Cumhurbaşkanı olunca ben de iktidarın ilçe başkanı olurum. "dedi.

"BEN BU MİLLETİN FERDİ DEĞİL MİYİM?"

İktidara tepki gösteren Gümrükçü, "İktidar kendisinden olmayan kimseyi tanımıyor. Sürekli milli iradeden bahsediyorlar ama sen milli iradesin de ben bu milletin ferdi değil miyim? 24 Haziran bir son değildir. Seçim yüzde yüz 2. tura kalacaktır. Bu nedenle herkes kendini 8 Temmuz'a göre hazırlasın. İkinci tura kim kalırsa onu destekleyeceğiz. Bir demokrasi cephesi yaratmak istiyoruz. Biz tamam diyenlerdeniz" dedi.

"ÇİĞLİ SEÇİME HAZIR"

Çiğli'nin seçime hazır olduğunu dile getiren Gümrükçü, "Bakın Ekmeleddin İhsanoğlu partililerimiz tarafından çok eleştirilmişti ama buna rağmen ilçede CHP'nin 60 bin oyu varken kendisine 64 bin 501 oyun çıkmasını sağladık. Çiğli'de referandumda hayır oylarının oranı yüzde 72'ye dayanmıştı. Örgütümüz müthiş heyecanlı. Çiğli yine üstüne düşeni yapacaktır." dedi.

"İZMİR'E EMEK VEREN İSİMLER DEĞERLENDİRİLMELİ"

Gümrükçü ayrıca Kemal Kılıçdaroğlu'nun milletvekilliği için de "Benim gönlüm Sn. Genel Başkanımızın İzmir'den aday olmasından yanadır. Kendisi İzmir'den ön seçime girdiğinde Kemal Bey'e oy vermemek ihanettir demiştim. Çiğli'de yüzde 56'lık katılımın yaşandığı ön seçimde kendisine yüzde 96 oranında oy çıkmıştı. Bununla birlikte listelerde İzmir'e emek veren isimlerin değerlendirilmesi de çok önemli." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER