CHP'li Engin: Karşıyaka'da bayrağı devralmak istiyorum!

CHP Karşıyaka Belediye Başkan Aday Adayı Ali Engin, "Karşıyaka, yapısal sorunlarının çözülmesiyle birlikte bir basketbol ve yelken şehri olacak. Mutlaka bir üniversitemiz olmalı." dedi. Belediye başkanlarının en büyük yatırım kaynağının tasarruf olduğunu söyleyen Engin ayrıca,

Cumhuriyet Halk Partisi Karşıyaka Belediye Başkan Aday Adayı Ali Engin, Ben TV'de Burak Cilasun'un sunduğu Rota Siyaset programına katıldı.

"İzmir'in tüm ilçelerinde kazanacağız." diyen Engin, ilçelere ilişkin ise "Bayrağı elinde tutanlar da olacaktır, devralanlar da olacaktır. Ben de 19 yaşımdan beri yaşadığım, iş ve siyaset hayatımı sürdürdüğüm kentimizde, bayrağı devralanlardan olmak istiyorum. Doğru aday ve kampanyalarla Karşıyaka'da yüzde 75, Büyükşehir'de yüzde 55 oy alabiliriz." dedi.

"ÜÇ İLÇE ORTAK HAREKET EDEBİLİR"

İzmir'in kuzey aksındaki belediyelerin iş birliği yapmasından yana olduğunu söyleyen Engin, "Bugün Çiğli ve Bayraklı çeşitli zaman dilimlerinde Karşıyaka'dan ayrılarak ilçe statüsüne kavuşan yerler. Birbiriyle iç içe olan bu ilçelerde kıt kaynakları doğru kullanmak ve minimum maliyetle maksimum hizmeti sağlamak adına ortak işler yapılması gerektiğini düşünüyorum. Şantiyeler, hizmetler ve organizasyonlar ortak bir şekilde gerçekleştirilebilir. Bununla birlikte bir belediye başkanının en büyük kaynağı, tasarrufları olmalıdır. Vatandaş otobüse binerken, belediyede her müdür, her sorumlu bir makam aracıyla gezerse bu israftır." dedi.

"KARŞIYAKA, BASKETBOL VE YELKEN ŞEHRİ OLACAK"

Karşıyaka Spor Kulübü ve Karşıyaka Stadı için de dikkat çeken bir çıkış yapan Engin, "Bakın ben 2 dönem Karşıyaka Spor Kulübü'nde yöneticilik yaptım. Karşıyaka için stadın yerinin doğru olmadığını söyledik. Buna karşın yine de burayı mı istiyorlar? O halde yapsınlar. Asla karşı çıkmayacağım, asla engel olmayacağım. Bununla birlikte Karşıyaka, basketbolda çok güçlü. Karşıyaka'yı bir basketbol ve yelken şehri haline getirmek adına belediye imkanlarından yararlanacağım. Yüzlerce, binlerce genç yelken yapacak. Karşıyaka'ya yakışır 15 bin kişilik bir spor salonu olması gerekiyor. Bunun için çalışacağım. Yalı Mahallesi'ndeki çocuğumuz da, Cumhuriyet Mahallesi'ndeki çocuğumuz da sahilimizde bir arada yelken yapacak. İşin futbol tarafınaysa karışmak istemiyorum. Futbol şirketleşebilir. Belediyenin kıt kaynaklarını transfer parasına harcamak istemiyorum." dedi.

"O GARABET İSKELE..."

İlçeye dair en önemli konuların başında kentsel dönüşüm ve sosyal donatı alanlarının geldiğini dile getiren Engin, Karşıyaka İskele'nin de yıkılması gerektiğini dile getirdi. Engin, "Karşıyaka'daki garabet iskele yıkılmalı. Orayı tek katlı, ahşap bir iskele yapacağız. Karşıyaka'da göreve gelirsem İskele önünü yayalaştırmak istiyorum. Tıpkı Karataş'taki projede olduğu gibi Büyükşehir desteğiyle Karşıyaka Çarşı ile iskele arasındaki alan yayalaştırılabilir. İlçemize Büyükşehir tarafından büyük bir yatırımla opera binası yapılıyor. İzmir-İstanbul Otoyolu tamamlandığı zaman burası daha da kalabalık bire hal alacak. Mutlaka üniversitemiz olmalı." dedi.

"İZMİR'DE YAŞAYAN BİR KİŞİ BİLE YOK MU?"

AK Parti'nin İzmir'de Nihat Zeybekci'yi aday göstermesini de yorumlayan Engin, "Bir yurttaş olarak şunu merak ediyorum; AK Parti kurulalı 17 yıl oldu. Bu şehrin sorunlarına vakıf, bu kentte yaşayan, bu kenti hissedecek bir kişi bile yok da, Denizli'de belediye başkanlığı yapmış bir kişiyi neden aday gösterdiler? Gerçekten merak ediyorum. Sokaktaki vatandaş da, hangi özelliğinden dolayı İzmir adayı olduğunu merak ediyor. AK Partililerin de içlerine sinmediğini biliyorum." dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2018, 12:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dr.İbrahim Cengiz Altaylı
Dr.İbrahim Cengiz Altaylı - 2 yıl Önce

Sayın başkanımız güveniyoruz

SIRADAKİ HABER