CHP'li Böke'den İzmir'e 'liste ve saha' mesajı!

CHP’de İzmir 2. Bölge 2. sıradan aday gösterilen Böke, hem yeniden İzmir’den aday gösterilmesini değerlendirdi hem de koltuk değneği kullanması nedeniyle propaganda sürecinde alan çalışmalarında yer alıp almayacağıyla ilgili bilgi verdi

CHP'li Böke'den İzmir'e 'liste ve saha' mesajı!

24 Haziran’daki seçim için parti kulislerinde İstanbul ve Hatay’dan aday gösterileceği iddia edilen CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke, 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde olduğu gibi yine İzmir listesinde yer aldı.

Geçtiğimiz aylarda sol ayak bileği kırılan yakın zamanda da sağ ayağı kırılan ve bu nedenle koltuk değneği kullanan Böke’nin propaganda sürecinde İzmir’e gelip çalışma yapıp yapmayacağı merak konusuydu.

İzmir 2. Bölge 2. Sıradan aday gösterilen Böke önemli açıklamlarda bulundu.

Böke hem yeniden İzmir’den aday gösterilmesini değerlendirdi hem de propaganda sürecinde alan çalışmalarında yer alıp almayacağıyla ilgili bilgi verdi.

"İZMİR TÜRKİYE’DE KURACAĞIMIZ DÜZENİN RESMİDİR"
Aday belirleme dönemlerinde farklı bir ilden aday gösterileceğine dair iddiaların sürecin doğası gereği olduğunu ifade eden Böke, “Elbette bu ülkenin her bir yanı bizim için çok kıymetlidir. Bizim mücadelemiz, bu ülkenin her bir ilinde, ilçesinde, köyünde, aydınlık Türkiye hayalini çoğaltma, birlikte büyütme mücadelesidir. Çünkü bu bir Türkiye mücadelesidir. Öte yandan bu iddialar gündeme geldiğinde ben gülümsemekle yetindim. İzmir benim seçim bölgem, ama sadece seçim bölgem değil, hep söyledim, İzmir aynı zamanda bütün bir Türkiye’de yeniden kuracağımız düzenin de şimdiden çizilmiş resmidir, temsilidir. Nedir bu düzen, “birbini sevmek-saygı duyma”, “birlikte barış içinde yaşama”, “düşüncesini özgürce söyleyebilme”, “laik dünya görüşü ve bilimsellikten yana olma” düzeni... İzmir benim için bu nedenle bir seçim bölgesi olmanın ötesidir, İzmir benim de, hepimizin de evidir, yuvasıdır, ülkesidir. Dolayısıyla İzmirli yoldaşlarımla birlikte 24 Haziran’a giden süreci ve sonrasında da özlemini duyduğumuz ülkeyi kurma mücadelesini yan yana, omuz omuza yürüteceğiz. Ve inanıyorum ki, sadece

İzmirlilere değil bütün Türkiye’ye heyecan veren başarılar elde edeceğiz” dedi.

"YOLDAŞLARIMIN KOLLARINA GİREREK SAHADAYIZ"
Yakın zamanda her iki bacağında oluşan kırıklar nedeniyle koltuk değnekleri kullanan Böke, alan çalışmasında yer alıp alamayacağıyla ilgili belirsizliğe nokta koydu.

Böke, “Elbette kampanya sürecine de katılacağım, İzmir’e de geleceğim. Biz kampanya sürecini koltuk değneklerimizle de olsa, çoktan başlattık zaten. Bakın geçen hafta bir yandan Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce’ye destek amacıyla Tekirdağ’daydık, bir yandan da ülkenin içinde bulunduğu ekonomik kriz ortamından çıkış için, şu ana ve 25 Haziran sonrasına dönük önlemler ve çözüm yollarıyla ilgili yoğun bir çalışma içindeydik. Türkiye çok sıra dışı ve zor günler yaşıyor, büyük bir ekonomik krize doğru sürükleniyor ve bu krizi çıkaranlar durduramaz, biz durduracağız. CHP olarak kadrolarımız da programımız da yol haritamız da hazır. Bu ülkeyi yönetmeye de hazırız. Önümüzde 30 gün kaldı. Bu süre içinde en etkin şekilde seçim çalışmalarımızı yürüteceğiz. Gerekirse koltuk değneğiyle, gerekirse yoldaşlarımın kollarına girerek sahadayız, sahada olmaya da devam edeceğiz. Aliağa’dan, Bornova’ya, Çiğli’den Kemalpaşa’ya, gençlerle yaşlılarla, işçisiyle çiftçisiyle esnafıyla, hep birlikte gelecek Türkiye hayalimizi konuşacağız. Hepimizin ortak meselesi aydınlık bir Türkiye’yi yeniden kurma ve ayağa kaldırma mesesidir. Biz bunu başaracağız” diye konuştu.

gercekizmir

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER