CHP'li başkanlar sendikaya üye olacak

CHP’li belediye başkanlarının üye olacağı sendikanın kurulmasına yönelik çalışmalar hız kazandı.

CHP'li başkanlar sendikaya üye olacak

CHP, 23 Haziran seçiminde ikinci kez İstanbul’un kazanılmasının ardından yerel seçim başarısını taçlandırırken, 31 Mart’ın ardından kararlaştırılan CHP’li belediye başkanlarının üye olacağı sendikanın kurulmasına yönelik çalışmalar hız kazandı.

CHP’li bütün belediyelerin üyesi olduğu Sosyal Demokrat Belediyeler Birliği’nin (SODEM) sendika olarak yapılandırılması için harekete geçildi.

SODEM-Sen olarak kurulacak sendikanın belediye başkanları için proje geliştireceği belirtildi. Edinilen bilgiye göre, bütün belediye başkanlarının bir arada olacağı ortak bir platformun bir işveren sendikası olarak yapılanacağı öğrenildi.

Cumhuriyet'ten Mahmut Lıcalı'nın haberine göre, sendika kurulmasına yönelik hazırlığın Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun tarafından yürütüldüğü kaydedildi.

AKP ve MHP’nin de kendi belediye başkanlarına yönelik benzer bir sendika yapılanması içinde olduğu belirtilirken, CHP’nin belediye başkanlarının yer alacağı sendikada belediyeler için projelerin gerçekleştirileceği, yerel yönetim hizmetlerine yönelik çeşitli araştırmaların yapılacağı kaydedildi. Sendika aracılığıyla belediyeler arasında bilgi paylaşımı yapılacağı ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2019, 09:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER