CHP'li Alaattin Yüksel: Örgüte emek veren arkadaşlarımıza şans tanınmalı

24. Dönem CHP İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel, Ben TV'de katıldığı Rota Siyaset programında CHP İzmir milletvekillerinin yarısının değişebileceğini söylerken, Muharrem İnce'nin adaylığının CHP'den İYİ Parti'ye giden seçmeni durduracağını ve hatta İYİ Parti'den oy getireceğini iddia etti.

Cumhuriyet Halk Partisi 24. Dönem İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel Ben TV'de Burak Cilasun'un sunduğu Rota Siyaset programının konuğu oldu. 

Burak Cilasun'un, İnce'nin adaylığını sorması üzerine Alaattin Yüksel, "Ben kendisinin CHP tarafından Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterileceğini 2 gün öncesinden itibaren biliyordum. Açıklamadan 2 gün önce telefonda görüştüğümüzde bana Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu'nun anket sonuçları doğrultusunda kendisini aday gösterdiğini dile getirdi." dedi. 

"CHP VE İNCE'NİN OYLARINI PARALEL GÖRÜYORUM"

Yüksel ayrıca, "Muharrem İnce ile birlikte CHP'nin seçimde alacağı oyu da paralel olarak görüyorum. Parti İnce'yi, İnce de partiyi yukarı çekecektir. Muharrem İnce'nin Cumhurbaşkanlığı adaylığı İzmir'de İYİ Parti'ye gidecek oylara da set çeker hatta üstüne daha bile oy getirir." dedi.

"İZMİR 30 VERİR, 1 ALIR"

AK Parti'nin ekonomik anlamda İzmir'i cezalandırdığını söyleyen Yüksel, "İzmir geçmiş dönemlerde bütçeden yüzde 6 pay alırken bu oran yüzde 2,5-3 seviyesine kadar düşmüştür. İzmir 30 verir, 1 alır. İzmir'in gelişmesini engelleyemeyenler, projeleri 8-10 ay bekletip baltalamaya çalışıyor. Bakın İzmir'de Büyükşehir çok güzel işler yapıyor. Örneğin yerelde kalkınma projesiyle birlikte ekonomide yeniden var olan kırsal yerleşim yerlerinde yaşayan vatandaşlarımız sandığa gittiğinde bunu çok net şekilde hissedeceğiz." dedi.

"İZMİR'DE SEÇİME EN HAZIR PARTİ CHP"

İzmir'de parti örgütüne ilişkin de dikkat çekici açıklamalar yapan Yüksel, Cilasun'un mevcut milletvekillerini sorması üzerine, "Bu konuda elbette takdir Genel Merkez ve Genel Başkanımızındır ama ben yarısının kalacağını düşünüyorum. İzmir'de yaşayan arkadaşlardan aday belirlenmesi vatandaşı sandığa daha istekli götürecektir. Bu kentte seçime en hazır parti de CHP'dir." dedi.

"EMEK VEREN ARKADAŞLARA DAHA ÇOK ŞANS VERİLMELİ"

Yüksel ayrıca Cilasun'un "Yakın dönem mevkidaşlarınız Asuman Ali Güven, Bedri Serter ve Ali Engin milletvekili aday adayı oldular. Ne tavsiye ediyorsunuz?" sorusu üzerine, "Elbette çok sayıda adayımız varken birkaçını ayrı tutuyormuşum gibi bir görüntü çizmek istemem. Burada söyleyebileceğim tek şey, örgütten olan, örgüte emek veren arkadaşlarımıza daha çok şans verilirse, parti örgütleri de daha büyük şevkle çalışacaktır." dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2018, 18:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER