CHP Konak İlçe Başkanı Gruşçu'dan flaş aday profili çıkışı

CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu, yerel seçim sürecine dair açıklamalarda bulundu. Belediye Başkanlığı için aday profili çizen Gruşçu, bu profilin dışında kalan bir adayın İzmir'de tehdit unsuru oluşturacağını belirtti

CHP Konak İlçe Başkanı Gruşçu'dan flaş aday profili çıkışı

CANSU TEMİR AKSU / BEN HABER

24 Haziran genel ve cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından, Türkiye'de gözler Mart 2019 yerel seçimlerine çevrildi. Partilerde, yerel seçim çalışmaları hızla sürerken, aday adaylıkları için konuşulan isimler ve aday profilleri de şekillenmeye başladı.

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir'de de yerel seçim süreci, büyük bir tempoda ilerlemeye devam ediyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun aday olmama kararının ardından, büyükşehir için bazı isimler konuşulurken, ilçelerde de hareketlilik sürüyor.

"ÇOK CİDDİ KRİTERLER OLUŞTURUYORUZ"

Konak Belediye Başkan adaylığı için de pek çok isim kulislerde konuşulmaya başlandı. Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu, yerel seçim hazırlıklarını ve belediye başkanlığı için oluşturduğu aday profilini Ben Haber'e değerlendirdi.

Mart 2019'da gerçekleşecek olan yerel seçimlere, daha farklı bir anlayışla hazırlandıklarını ifade eden Gruşçu; "Biz 2014 yılında yerel seçim sürecinden sonra yönetime geldiğimzde ciddi anlamda eksikliklerimizi tamamlamıştık. Sandık görevlisi, mahalle temsilcilerimizin ve alan sorumlularımızın eksiklerini tamamlamıştık. O dönemden bu yana geçirdiğimiz 8 seçimin tamamında, sistematik şekilde yürüdük. Bu sistem şu anda Konak'ta oturmuş durumda. Yani, ertesi gün bir seçim kararı verilse Konak her türlü seçime hazır. O nedenle bu seçimlerde de yerel seçimler sürecinde de ilçemizin haritasını çıkarttık, bir röntgen çektik ve ilçemizdeki eksik olan noktalarımızı tamamlamak adına, hem yerel yöneticilerimizin seçilmesi noktasında, sadece belediye başkanı adayı değil, belediye meclis üyesi adaylarımızın da belirlenmesi aşamasında çok ciddi kriterler oluşturuyoruz. Bu kriterlerin başında insana ve halka dokunan, halkta karşılık bulan ve dava insanı olabilecek adaylar çin çalışmalarımızı sürdürüyoruz." ifadelerini kullandı.

"TECRÜBELERDEN YARARLANIYORUZ"

Çalışmalarında geçmiş dönem ilçe başkanının da fikirlerini aldığını söyleyen Gruşçu; "Sadece Sayın Başak değil, daha önce görev yapmış olan ilçe başkanlarımız, hatta ilçe yönetim kurulu üyelerimizin de fikirlerini alarak yürüyoruz. Biz bugüne kadar Konak'ta bir aile anlayışıyla hareket ettik ve bu aile anlayışımız hem yönetici arkadaşlarımızla, hem de önceki dönemde görev yapan ilçe başkanlarımızla devam ediyor. Elbetteki tecrübelerden yararlanıyoruz" şeklinde konuştu.

"İZMİR İÇİN TEHDİT UNSURU OLACAKTIR"

Daha önceki açıklamasında, Konak Belediye Başkanlığı için aday profili çizen ve isim vermeden ilçe eski başkanı Mehmet Şakir Başak'ı ima eden Gruşçu, çizdiği bu aday profilinin dışına çıkılması durumunda parti içinde ve Konak özelinde sıkıntı yaşanabileceğini ifade etti. Gruşçu; "Çünkü Konak'ta bu profilin dışında olacak bir aday sadece Konak'ta değil, İzmir için bir tehdit unsuru olcaktır. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi, sosyal demokrasinin evrensel ilkelerini benimsemiş bir partidir. Bu ilkeleri benimsemiş ve bu ilkelerin iktidar olması için mücadele eden birisinin aday gösterilmesi Konak'ta başarıyı getirebilir. Onun dışında, Konak'ta önümüzdeki dönemde çok ciddi sorunlar yaşayabiliriz. Ama zaten biz biliyoruz ve inanıyoruz ki, hem genel merkezimiz hem de örgütümüz, bu ilkeleri benimsemiş bir adayın belirlenmesi yönünde hareket edecektir." dedi.

DEĞİRMENCİ YORUMU

Öte yandan, CHP İzmir İl Sekreteri Birgül Değirmenci'nin adının kulislerde Konak Belediye Başkan adaylığıyla anılmasıyla ilgili soruya çarpıcı bir yanıt veren Gruşçu; "Bilgim yok, ilk kez sizden duyuyorum" yanıtını verdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 12:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER