CHP Kadın Kolları Başkanı konuştu: "Kimseyi ayrıştırmak gibi bir durumumuz yok"

Kadın Kolları Başkanı Balcı “Önümüzde bir seçim var. Kimseyi ayrıştırmak gibi bir durumumuz yok. Genel başkanımız da cumhurbaşkanı adayımız da başımızın tacı. Biz bu tartışmanın içinde olmayacağız zaten delege de değiliz, oyumuz yok. Nötr durumdayız” dedi.

CHP Kadın Kolları Başkanı konuştu: "Kimseyi ayrıştırmak gibi bir durumumuz yok"

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) 24 Haziran seçimlerinin ardından oluşan değişim rüzgarı ve olağanüstü kurultay için gündeme gelen imza toplama hareketi gündemdeki yerini koruyor.

Bir kesim, partiden yüksek oy alan Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin genel başkanlık koltuğuna oturması gerektiğini savunurken diğer bir grup da Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun süreçte bir hata yapmadığını söyleyerek 2019 yılında gerçekleşmesi beklenen yerel seçime kilitlenilmesinin doğru olacağını ifade ediyor.

Gelinen süreçte değişim çağrıları ve beklentileri hala varlığını korurken ayrıca hareketin hızını kestiği de yorumlanıyor.

CHP İzmir Kadın Kolları İl Başkanı Nurşen Balcı da konuyla ilgili Egedesonsöz’e konuştu. Başkan Balcı parti içinde oluşan durum karşısında herhangi bir tarafta yer almayacaklarını ifade ederken önemli açıklamalarda bulundu.

ZATEN DELEGE DEĞİLİZ, OYUMUZ YOK, BU TARTIŞMAYA GİRMEYECEĞİZ
Balcı, “Biz genel başkanımızla da görüştük. Kadın örgütü olarak bu tip tartışmaların içinde olmak istemiyoruz. Kadınların ayrışmaya değil birleşmeye ihtiyacı var. Bu tip bir şeyin içine bizler de girersek kadınların ayrışabileceğini düşünüyoruz. Biz bu tartışmanın içinde olmayacağız. Kadınlarımızın birleşmeye ihtiyacı var. Zaten delege de değiliz, oyumuz yok” dedi.

GENEL BAŞKANIMIZ DA CUMHURBAŞKANI ADAYIMIZ DA BAŞIMIZIN TACI
Cumhurbaşkanı Adayı İnce ile Genel Başkan Kılıçdaroğlu arasındaki olası yarışa dair, “Hiç karışmayacağız” diyen Balcı, “Ne ‘değişim’ diyenden ne ‘değişmesin’ diyenden yanayız. Nötr durumdayız. Görüş bildirmeyi, ‘biz şuradayız, buradayız’ demeyi doğru bulmuyorum. Biz kadınlarla birlik beraberlik içinde hareket ediyoruz. ‘İnce’ diyen de ‘Kemal Kılıçdaroğlu’ diyen kadın arkadaşımız da vardır. Biz başkan olarak böyle bir şey söylediğimiz zaman taraf oluyoruz. Biz kadın örgütü olarak taraf olmayacağız. Önümüzde bir seçim var. Kimseyi ayrıştırmak gibi bir durumumuz yok. Genel başkanımız da cumhurbaşkanı adayımız da başımızın tacı. İzmir’den kadın kolları kademesinde oyu olan arkadaşımız olduğunu düşünmüyorum. Bunun için bir görüş bildirmeyeceğim” açıklamasında bulundu.

(egedesonsoz.com)

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2018, 11:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER