CHP İzmir’de dev zirve: İnsanlar hata yapabilir, belediye başkanlarımız da insandır

CHP İzmir Büyükşehir Belediye başkanı Soyer ve İl Başkanı Yücel; son günlerde gündeme damga vuran ‘akraba atamaları’ ile ilgili olarak, belediye başkanları ile bir araya geldi. Yücel; " Genel Başkanımızın son dönemde açıklamış olduğu CHP’li belediyelerin dikkat etmesi gereken 7 temel ilkeye ters düşen bir uygulama varsa bunlar bireyseldir münferit olaylardır. Bu konuda parti olarak gerekli müdahaleleri yaptık" dedi.

CHP İzmir’de dev zirve: İnsanlar hata yapabilir, belediye başkanlarımız da insandır

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

İzmir'in Torbalı, Selçuk, Karaburun ve Menderes ilçelerinde başkanların yakınlarını belediye kadrolarına ataması hem partilerin hem de kamuoyunun tepkisini çekerek, Türkiye gündemine damga vurmuştu. Belediyeler ve şirketlerinde yapılan görevlendirmeler ve atamalar sonucu yaşanan tartışmalar neticesinde; İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ilçe belediye başkanları ile bir ‘uyarı’ toplantısı gerçekleşti. Toplantıda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’de yer aldı.

Büyükşehir Belediye binasında bulunan Çetin Emeç Salonu’nda gerçekleşen toplantıda Yücel; belediye başkanlarına uyarılarda bulundu.

Toplantı sonrası basın mensuplarına açıklamada bulunan Yücel; belediye başkanlarına gerekli uyarılarda bulunduklarını ifade ederek, CHP’li belediyelerin dikkat etmesi gereken 7 ilkeye ters düşen uygulamaların münferit olduğunu belirtti.

“İNSANLAR HATA YAPABİLİR, BELEDİYE BAŞKANLAIRMIZ DA İNSANDIR”

“Son dönemde CHP’li belediye başkanlarına karşı sistemli ve planlı bir saldırı ve yıpratma politikası olduğunu görüyoruz” diyen Yücel; “Gerek yandaş basın üzerinden, gerek sosyal medya üzerinden. Tabii CHP’nin politikaları ile bağdaşmayan münferit sayılabilecek bir takım hatalar ve yanlışlar olmuş olabilir. Partimizin politikaları bellidir. Genel Başkanımızın son dönemde açıklamış olduğu CHP’li belediyelerin dikkat etmesi gereken 7 temel ilkeye ters düşen bir uygulama varsa bunlar bireyseldir münferit olaylardır. Bu konuda parti olarak gerekli müdahaleleri yaptık. Hem biz İl başkanlığı olarak hem Genel Merkez olarak gerekli müdahaleleri yaptık. İnsanlar hata yapabilir, belediye başkanlarımız da insandır. Eğer bir hata varsa bu hatalar düzeltilmiştir ve düzeltilmelidir. Hatadan dönmek fazilettir, erdemdir. Bu konuda belediye başkanlarımız bundan sonraki süreçte daha hassas davranacaktır. Bu konuda bir fikir birliği oluşturduk.” Dedi.

AK PARTİ’YE ‘DAMAT’ ELEŞTİRİSİ

Yücel konuşmasını; “Biz, CHP olarak halkımızın ve milletimizin emrindeyiz. Halkımızın ve milletimizin hassasiyetlerin bizim başımızın üstünde yeri vardır. Ancak kendi damadını hazinenin başına atayan, kendi kızını Cumhurbaşkanlığı kadrosuna alıp on binlerce lira maaş veren ve benzer uygulamalar yapan bir zihniyetin CHP’yi bu konuda eleştirmeye hakkı yoktur.” Sözleri ile sonlandırdı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER