banner51

CHP İzmir'in muhaliflerinden Ankara çıkarması

CHP İzmir'de muhalif ilçe başkanlarının bugün Ankara’ya yaptığı ziyarette büyük sürpriz yaşandı. Başkanların geçtiğimiz dönem ön seçimde İzmir’den aday olan ve milletvekili seçilen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İzmir’den yeniden aday olması için listenin başına yazdıkları öğrenildi

CHP İzmir'in muhaliflerinden Ankara çıkarması

Partinin İzmir teşkilatında muhalif kanattan olan CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşcu, Karşıyaka İlçe Başkanı Uğur Yıldırım, Çiğli İlçe Başkanı Utku Gümrükçü, Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper, Çeşme İlçe Başkanı Ekrem Oran, geçen günlerde Alsancak’ta ve Karşıyaka’da toplanıp, il başkanlığının kendilerinden istediği Milletvekili listelerini direkt olarak Ankara’ya Genel Merkez’e götürme kararı almışlardı.

Bu kararın ardından bugün muhalif başkanlar Ankara’ya gitti. Ankara’da Genel Başkan Yardımcıları Bülent Tezcan, Seyit Torun ve Tuncay Özkan ile görüşen başkanlar isim listelerini Bülent Tezcan’a sundu.

KILIÇDAROĞLU SÜRPRİZİ

İlçe başkanlarının hazırladıkları listede bir de sürpriz bir gelişme yaşandı. Başkanların İstanbul’dan aday olması beklenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeniden İzmir’den milletvekili olması için listenin başına yazdıkları ifade edildi.

YILDIRIM, MUHALİFLERİ YALNIZ BIRAKTI

Öte yandan Karşıyaka ve Alsancak’ta yapılan toplantılara katılan ve muhalif isimlerle birlikte hareket etme kararı alan Karşıyaka İlçe Başkanı Uğur Yıldırım'ın Ankara'ya gitmediği ve son anda oluşturduğu listeyi İl Başkanı Deniz Yücel’e teslim ettiği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2018, 20:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER