CHP İzmir geleneği bozmadı: Kültürpark’ta bayramlaştı

CHP İzmir İl Örgütü, bu yıl da geleneği bozmayarak bayramlaşma törenini Kültürpark içerisinde bulunan İzmir Sanat’ta gerçekleştirdi.

CHP İzmir geleneği bozmadı: Kültürpark’ta bayramlaştı

Törende konuşan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, İzmir’de CHP olarak kendileriyle yarıştıklarını ve çıtayı her geçen gün biraz daha yukarı taşıdıklarını söyledi. Bu başarı nedeniyle örgütün rehavete kapılmaması uyarısında bulunan Yücel, partililerin bir birine kenetlenerek elde edilen başarının Türkiye’ye yayılması gerektiğini belirtti. Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de, "Belediye başkanlarımızın üzerinde çok ağır bir saldırı yapılıyor. Biz hata yapsak yahut yapmasak bu saldırı devam edecek. Biz hata yapmamak zorundayız" dedi.

CHP İzmir İl Örgütü, bu yıl da  geleneği bozmayarak Kültürpark İzmir Sanat’ta bayramlaşma töreni düzenledi. Törene Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP’li milletvekilleri, belediye başkaları ve partililer katıldı. Tören başlamasını bekleyen partililer, bir süre sohbet etti. Daha sonra konuşma yapan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, bayramların; birlik ve beraberliği kuvvetlendiren, hoşgörüyü yeşerten, küslükleri bitiren, dostlukları güçlendiren ortak değerlerden olduğunu söyledi. Yücel, “Bugün dini ve milli bayramları kutlayabiliyorsak, özgür bir toplum olarak inançları, gelenekleri yerine getirebiliyorsak bunu vatanına ve milletine sahip çıkan başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına ve tabi ki vatanı için, bayrağı için, milleti için canını veren  tüm şehitlerimize borçluyuz” dedi.‘ÜLKEYE BAHARI GETİRDİK’

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, 31 Mart seçimlerinin ardından ülkeye baharı getirdiklerini savunarak, “Anasının ak sütü gibi helal oylarla kazanılan seçimi iptal edip seçmenin aklıyla alay etmediler mi? Ettiler. Seçmenin onuruyla oynamadılar mı? Oynadılar. Adaletin, vicdanın, doğruluğun ve dürüstlüğün partisi olmaz. Siyaseti olmaz. Bunlar, insan olmanın, insanca yaşamanın temel değerleridir. 31 Mart yerel seçimleri ve sonrasında 23 Haziran İstanbul seçimleriyle ülkeye baharı getirdik, ama bundan sonra daha önemli bir görevimiz var. Baharı sürekli kılmak” dedi. İzmir'de işlerinin daha zor olduğunu, çünkü İzmir'e yıllardır baharı yaşatan belediyelerin şimdi çıtayı daha da yukarı çıkarması gerektiğini, daha büyük hizmetler ortaya koyması gerektiğini belirtti. Yücel, “Bizler bu başarıyı sağlayacak kadrolara, bu başarı için kenetlenmiş güçlü bir örgüte sahibiz. İzmir'in ışığı yine tüm Türkiye'yi aydınlatmaya devam edecektir. İzmir ülkenin en zor günlerinde bile umut olmuş, ışık olmuş, kurtuluşun lokomotifi olmuştur” dedi.

‘REHAVETE KAPILMAYIN’

Bu ruha uygun olarak CHP’li belediyelerin hizmetleriyle, örgütün emeğiyle, gençler ve kadınlarla mücadeleyi hep sürdüreceklerini kaydeden Yücel, şunları söyledi: “Baharı sürekli kılacağız arkadaşlar. İnsanları kucaklayarak, daha çok çalışarak, Atamıza ve onun emanetlerine sahip çıkarak baharı sürekli kılacağız. Ben bayramlaşmamıza katılan tüm dostlarımızın, yol arkadaşlarımızın, yoldaşlarımızın ve tüm İzmirliler bayramını kutluyorum.

Bayramın ülkemize ve kentimize dostluk, barış ve kardeşlik getirmesini, katılımcı, çoğulcu ve çağdaş demokrasi için baharın sürekli olmasını diliyorum.” İzmir’de CHP’nin büyük başarı elde ettiğini söyleyen Yücel, buna rağmen örgütün rehavete kapılmaması gerektiğini kaydetti.‘BİZ HATA YAPMAMAK ZORUNDAYIZ’

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tun Soyer de yarın (cumartesi) Kaz Dağları’na gideceklerini belirterek, “Kaz Dağları’nda bir katliam var. Biz karşı çıkmak ve ‘dur’ demek zorundayız. 31 Mart öncesinde kurduğumuz ittifak büyüyerek devam ediyor ve devam ettireceğiz. Büyüyeceğiz, daha fazla kucaklayacağız, bu iktidarı değiştirmenin yolu kuracağımız bu ittifaktan geçiyor. Seçim öncesi kurduğumuz ittifaka sıkı sıkı sarılacağız. Omzumuzdaki yük çok büyük. İzmir sadece İzmir’den ibaret değil. İzmir Türkiye’nin umudu. Türkiye’deki umut İzmir’den beslenmek istiyor. Bu sorumluluk hepimizin üzerinde. Birçok kent ve belediyenin başarısızlıkla ilgili gerekçeleri olabilir ancak bizim hiçbir mazeretimiz yok. Biz her şeyi yapmaya muktediriz, kimseden beklemeden en çok biz başarmak zorundayız. O umuda layık olmak, gelecek günler için umudu büyütmek hepimizin görevidir. Stratejik bir saldırıyla karşı karşıyayız. 1989’da gerçekleşen tabloyu bugün bir daha gerçekleştirmek için, belediye başkanlarımızın üzerinde çok ağır bir saldırı yapılıyor. Biz hata yapsak yahut yapmasak bu saldırı devam edecek. Biz hata yapmamak zorundayız. Bunu yapacak akla ve dayanışmaya sahibiz. Umutları büyütecek çekirdek yapı burada duruyor. Bayramda herkes dinlensin bayram sonrası, canla başla ve aşkla mücadeleye devam edelim. Yarın Kaz Dağları’na gideceğiz ve İzmir’in umudunu götüreceğiz. Oradaki arkadaşlarımıza yalnız olmadıklarını ileteceğiz. Birleşe birleşe kazanacağız. Direne direne kazanacağız. Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz” diye konuştu. Konuşmaların ardından partililer bir biri ile bayramlaştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER