CHP İzmir'den milletvekili adayıydı, Güzelbahçe için yola çıktı!

24 Haziran genel ve milletvekili seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi'nden İzmir 1. bölgeden aday adayı olan Av. Nilay Kökkılınç, Güzelbahçe'den aday aday oldu

CHP İzmir'den milletvekili adayıydı, Güzelbahçe için yola çıktı!

CANSU TEMİR AKSU / BEN HABER

Cumhuriyet Halk Partisi'nde yerel seçim çalışmaları tüm hızıyla sürerken, aday adaylığı için başvuru tarfiği de giderek yoğunlaşıyor. Bugün sona ermesi beklenen başvuru süresi, Genel Merkez tarafından örgütlere gönderilen genelge ile 1 hafta daha uzatılmasıyla birlikte, gözler yeni aday adaylarına çevrildi.

"ADAY GÖSTERİLECEK OLURSAM..."

Son olarak, 24 Haziran seçimlerinde CHP İzmir 1. bölgeden aday adayı olan Avukat Nilay Kökkılınç, bugün Güzelbahçe belediye başkanlığı için, aday adaylığı dosyasını teslim etti.

Sessiz sedasız başvuruda bulunan Kökkılınç, aday gösterilmesi durumunda güçlü bir seçim kampanyası içine gireceğini ifade etti.

Kökkılıç; "Süreç çok uzun bir süreç. Daha önce basın açıklamaları ile aday adaylığımı hep duyurmuştum. Bu sefer süreç çok uzun, zaten 1 hafta daha uzatıldı. O yüzden de bir ön seçim ve alan çalışması da gerektirmediği için sadece dosya teslim ettim. Aday gösterilecek olursam eğer, çok daha güçlü bir seçim kampanyasına gireceğiz. Ben bir prosedürü yerine getirmiş oldum." dedi.

"ÖRGÜT TABANINDA BİLİNİYORUM"

Örgüt tabanında bilindiğini ifade eden Kökkılınç; "En son 2018 seçiminde 1. bölge 10. sıra milletvekili adayıydım. Konak'tan Selçuk'a kadar bir çok ilçe var 1. bölgede. Ben seçim çalışmasında Selçuk, Torbalı dahil 14 ilçenin tamamında çalışma yaptım. Ondan önceki seçimde de 12. sıradan milletvekili adayı gösterilmiştim. Aynı şekilde bir çalışma yaptım. Ondan önncesinde de ön seçime girmiştim. Onda da 78 aday içinde 11. olmuştum o da yine 14 ilçeyi kapsıyordu. Çok uzun süreçliydi. Daha önce de belediye başkan adaylığı sürecim olmuştu, Konak'tan. O zaman da bu tip çalışmalarım olmuştu. Dolayısıyla, ben örgüt tabanında biliniyorum. O sebeple de ben sadace dosya aldım. Eğer bana nasip olursa, inanılmaz büyük bir enerji ile çalışacağım, şu anda erken buluyorum." şeklinde konuştu.

Kökkılınç; "Ben Güzelbahçe'de 15 yıl hukuk müşavirliği yapmıştım. Benim hukuk ofisiminde müvekkillerinin yüzde 95'i neredeyse Güzelbahçeli. O yüzden de Güzelbahçe'ye hizmet etmek istedim" sözleriyle de Güzelbahçe'den neden aday olduğunu açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER