banner51

CHP İzmir'den atamalara ilişkin flaş hamle

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve CHP’li 24 belediye başkanı ile bu hafta içi bir araya gelecek. Yücel’in, başkanlar zirvesinde uyarılarda bulunacağı öğrenilirken, özellikle, atamalar ve belediyelerde yaşananların masaya yatırılacağı öğrenildi. 

CHP İzmir'den atamalara ilişkin flaş hamle

Yerel seçimlerin ardından göreve gelen belediye başkanlarını yakından takip eden CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, özellikle Karaburun, Kemalpaşa ve Torbalı’da yaşananlardan sonra harekete geçti. Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan’ın belediye şirketine kendisini müdür olarak ataması ve maaşa bağlaması, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı’nın mekan basma iddiaları ve son olarak Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur’un oğlunu belediye şirketine genel müdür yardımcısı olarak ataması bardağı taşıran son damla oldu. Başkan Yücel, inisiyatif alarak kamuoyunun gündemine bomba gibi düşen bu olayların ardından belediye başkanlarıyla bir araya gelerek, uyarılarda bulunacak. 

TÜM CHP’Lİ BAŞKANLAR DAVET EDİLECEK

İl Başkanı Yücel adına, 24 CHP’li belediye başkanı ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e davet gönderilecek. Bu hafta içi CHP İzmir İl Başkanlığı’nda gerçekleşecek zirvede, Başkan Yücel’in belediye başkanlarına uyarılarda buluncağı öğrenildi. Başkan Yücel, belediye başkanlarının icraatleriyle partinin imajının zedelendiğini ve tüm başkanların daha dikkatli adımlar atması gerektiğini aktaracak. Özellikle belediyelerdeki atamalara ve görevlendirmelerin konuşulacağı toplantı bu hafta içi gerçekleşmesi planlanıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER