CHP İzmir'de Tütüncüoğlu hakkında karar verildi

CHP İzmir İl Disiplin Kurulu, Faik Tütüncüoğlu hakkındaki kararını verdi.

CHP İzmir'de Tütüncüoğlu hakkında karar verildi

Burak Cilasun / Ben TV

CHP İzmir'de Çeşme'nin eski belediye başkanlarından Faik Tütüncüoğlu'nun kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilmesi nedeniyle yaşanan parti içi huzursuzluk, CHP İzmir Disiplin Kurulu'nun aldığı kararla son buldu.

Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran'ın henüz aday adayı olduğu dönemde yaptığı eleştiriler nedeniyle parti aleyhine çalışmakla suçlanan Faik Tütüncüoğlu'nun durumunu görüşmek üzere bir araya gelen CHP İzmir İl Disiplin Kurulu, Tütüncüoğlu'nun tutumunun ceza gerektirmediği kararını verdi.

"SUÇSUZLUĞUM KANITLANDI"

Suçsuzluğunun CHP İzmir Disiplin Kurulu tarafından tasdiklenmesinin ardından Ben TV'ye açıklamalarda bulunan Tütüncüoğlu şunları söyledi:

İlk günden itibaren söylediklerimin bir suç, partime karşı bir hata olmadığını dile getirdim. Alınan bu kararla birlikte suçsuzluğum bir kez daha kanıtlanmış oldu. Bununla birlikte Cumhuriyet Halk Partisi'nin fikir özgürlüğüne sahip, hakkaniyetli, demokratik bir parti olduğunu da kamuoyu bir kez daha görmüş oldu." dedi.

"DAVA AÇMAYI DÜŞÜNÜYORUM"

Hakkında suçlamalarda bulunanlara da göndermede bulunan Tütüncüoğlu, "Yıllarca CHP Çeşme'ye emek vermiş biri olarak şu son birkaç aydır yaşananlar nedeniyle ailemle birlikte çok üzüldüm. Elbette bu üzüntülerin bir karşılığı olmalı. Savunmamda da yasal haklarımı saklı tuttuğumu dile getirmiştim. Bana bu üzüntüleri yaşatanlara tazminat davası açmayı düşünüyorum." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER