CHP, İzmir'de sandık heyecanı yaşıyor

Kongre sürecindeki Cumhuriyet Halk Partisi'nde İzmir ilçelerindeki mahalle delegelerinin belirlenmesi adına kıyasıya bir mücadele yaşanıyor.

CHP, İzmir'de sandık heyecanı yaşıyor

Ben TV - Cumhuriyet Halk Partisi'nde mahalle delegesi seçimleri heyecanı tam gaz devam ediyor. Aralarında Bornova, Buca, Karabağlar ve Karşıyaka gibi delege sayısı yüksek ilçelerinde bulunduğu 10 ilçenin 50'den fazla mahallesinde kurulan sandıklarda yer yer tansiyonunsa yüksek olduğu kaydedildi.

Özellikle yerel seçimler sonrasında tansiyonun düşmediği ve İzmir'de parti içi mücadelenin en yoğun olduğu Karşıyaka'da sinirler gerildi.  Yalnızca Tersane Mahallesi'nde tek liste şeklinde sandığa giden CHP'liler, diğer mahallelerdeyse mavi ve beyaz olarak ikiye ayrıldı.

Alaybey ve Tuna mahallelerinde partililer arasında gerilim yaşanırken, Alaybey'de mavi liste, beyaz liste karşısında kaybetti. Mehmet Şakir Örs, Sedredil Coşkuner gibi partili kimliğiyle tanınmış isimler delege olma hakkını kaybetti.

Karşıyaka'da Belediye Başkanı Cemil Tugay, eski başkanlardan Cevat Durak ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Mustafa Özuslu gibi isimlerin desteklediği bir listenin sandıktan yenilgiyle çıkması dikkat çekti. Alaybey ile birlikte Atakent'te de kazanan beyaz liste oldu. Buna karşın Alaybey'de kaybeden mavi liste, diğer mahallelerdeyse kazanmayı bildi. Demirköprü, İmbatlı ve Tuna'da kazanan mavi liste oldu. 
 

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2019, 16:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER