CHP İzmir'de 'kongre' zirvesi

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, kongre takviminin açıklanmasının ardından İl Binası'nda ilçe başkanları ile bir araya geldi. Toplantıda; 'emek' vurgusunun yapıldığı öğrenildi.

CHP İzmir'de 'kongre' zirvesi

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

Cumhuriyet Halk Partisi'nde, kongre takviminin açıklanmasının ardından sözler parti içi yarışa çevrildi.

8 Kasımda mahalle delege seçimleri ile başlayacak maraton öncesi, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel de çalışmalara başladı. Yücel, bugün İl Binası'nda CHP'li ilçe başkanalrı ile bir araya geldi. Toplantıda, kongre sürecinde izlenecek yol haritasının masaya yatırıldığı öğrenildi.

TEK TEK NOT ALDI

Yaklaşık 1 saat süren toplantının ardından Başkan Yücel açıklama yapmazken, toplantının gündeminde kongre sürecinin olduğu ve Yücel'İn her başkanı tek tek dinleyerek not aldığığı öğrenildi.

Öte yandan; Ben Tv'nin elde ettiği bilgilere göre; toplantıda kongre sürecine ilişkin 'emek' vurgusu yapıldı.

Partide emeği geçenlerin yazılması üzerinde uzlaşılırken, bazı ilçe başkanlarının 'Her dönem başka partinin bayrağını sallayanlar, delege seçiminden gelip ilçeyi dizayn etmeye çalışanlara izin vermeyeceğiz' şeklinde isyanda bulunduğu ifade edildi.

Kavga ve kargaşanın yer almadığı bir kongre süreci atlatmak istedikleirni ifade eden ilçe başkanlarının, partide emeği olan kim varsa onların yazılması konusunda uzalaştıkları öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2019, 14:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER