CHP İzmir'de kongre öncesi kritik danışma kurulu

CHP İzmir'de il danışma kurulu heyecanı yaşanacak. Kongre süreci öncesi ilk ciddi mesajların verileceği CHP İzmir İl Danışma Kurulu öncesinde kulislerse oldukça hareketli.

CHP İzmir'de kongre öncesi kritik danışma kurulu

Burak Cilasun / Ben TV

CHP'de önümüzdeki haftalarda başlayacak olan kongre süreci öncesinde geçtiğimiz günlerde gerçekleşen ilçe danışma kurulu toplantılarının ardından sıra il danışma kurulu toplantısına geldi.

Kültürpark İsmet İnönü Sanat Merkezi'nde gerçekleşecek olan ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan'ın da katılacağının öğrenildiği toplantıda, kongre öncesi aday çıkarmayı planlayan grupların da birbirini tartma fırsatı bulacağı konuşuluyor.

Özellikle Özkan'ın gövde gösterisi yapacağının dile getirildiği toplantıya İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in katılıp katılmayacağına yönelikse henüz net bir bilgi yok.

KONGRENİN AYAK SESLERİ KARŞIYAKA'DA DUYULMUŞTU

Bilindiği gibi kongre sürecine doğru ilerleyen CHP İzmir'de kılıçlar ilk olarak Karşıyaka İlçe Başkanlığı üzerinden çekilmiş, İlçe Başkanı Uğur Yıldırım'ın yönetiminin düşmesi gündeme gelmiş fakat Yıldırım ve ekibi görevde kalmayı başarmıştı. Bunun üzerine CHP İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Nurşen Balcı, CHP Karşıyaka Kadın Kolları Başkanı Buket Fatoş Erol'yı görevden almıştı. Zincirin son halkasında da CHP Parti Okulu Eğitmeni Tülay Bayır, Balcı'yı sert sözlerle istifaya davet etmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER