CHP İzmir'de, aday listeleri Başkan Yücel'de

Yayınlanan genelge doğrultusunda örgütün aday listelerine yönelik gönlünde yatan isimler, İl Başkanı Deniz Yücel tarafından kapalı zarf şeklinde Genel Merkez’e bugün gönderilmesi bekleniyor

CHP İzmir'de, aday listeleri Başkan Yücel'de

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) 24 Haziran’da yapılacak seçim öncesi aday adaylığı başvuru mesaisi sona ererken gözler şimdi de Ankara'ya ulaştırılacak aday listelerinde.

Erken seçim kararı sonrası zaman yetersizliği nedeniyle ön seçim yapmama kararı alan CHP’de Genel Merkez aday listelerinin oluşturulmasında örgütün görüşünü almak için harekete geçmişti.

Bu kapsamda il örgütlerine gönderilen genelgede ilçe örgütleri, kadın ve gençlik kollarının aday listeleri için önerilerinin 14 Mayıs Pazartesi gününe kadar Genel Merkez’e iletilmesi talep edildi.

İzmir’de oldukça yoğun geçen ve ilçe başkanlarının yoğunluktan başını kaldıramadığı zaman sona erdi.

CHP İl Başkanı Deniz Yücel, ilçe başkanlarından yapılacak çalışmalar sonrası 5’er ismi kapalı zarf içinde il başkanlığına teslim etmelerini istemişti.

Bazı ilçelerde sandık kurulup oylama yapılırken, bazılarında ise ilçe başkanları telefonla örgütün fikrini beyan etti. Mesai sonunda ilçe başkanları Cumartesi ve Pazar günü içlerinde isimlerin yazıldığı kapalı zarfları il başkanlığına teslim etti.

Bazı ilçelerde 5 ismin yazıldığı, bazı ilçelerde ise 5’ten fazla ismin listelerde yer aldığı belirtildi.

Bazı ilçe başkanları ise il başkanlığına zarf teslim etmedi. Başkanların çok fazla isim önerilmesi nedeniyle 5'te sınırlamanın haksızlık olmaması adına il başkanlığına zarf vermediği, durumu İl Başkanı Yücel’e telefonla bildirdiği öğrenildi.

YÜCEL, KAPALI ZARF USULÜYLE ALDI

İl Başkanı Yücel de cumartesi günü il yönetimini topladı ve önerileri kapalı zarf usulüyle teslim aldı.

Yücel hem ilçelerin hem de il yönetiminin aday listelerinde yer almasını istedikleri isimlerin yer aldığı zarfları bugün Ankara’da Genel Merkez’e gönderecek

Yücel, Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun ve Bülent Tezcan ile bir araya gelecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER