CHP İzmir'de 8 ilçede sandık maratonu!

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir, hafta sonu 8 ilçede seçim yarışına ev sahipliği yapacak...

CHP İzmir'de 8 ilçede sandık maratonu!

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV 

Cumhuriyet Halk Partisi'nde olağan kongre takvimi işliyor. Mahalle delege seçimlerinin ardından sürecin ikinci aşaması olan ilçe kongreleri, 14 Aralık itibari ile başladı.

8 ilçede seçim geride kalırken, bugün Kınık'ta sandık mesaisi yaşanacak. Hafta sonunda ise; Bayraklı, Konak ve Karabağlar başta olmak üzere, 8 ilçede kongre heyecanı yaşanacak.

KINIK'TA TEK ADAY

Bugün, Kınık'ta delegeler sandık başına gidecek. Kınık Ziraat Odası Toplantı Salonu'nda gerçekleşek kongreye; İlçe Başkanı İsmail Yılmaz, sandığa tek aday olarak gidecek.

HAFTA SONU 8 İLÇEDE KONGRE MESAİSİ

Cumartesi günü; Bayraklı, Çeşme, Foça ve Karabağlar'da seçim heyecanı yaşanacak.

4 adaylı bir yarışa sahne olacak Bayraklı kongresi; saat 10.00 Bayraklı Belediyesi Havuz Düğün Salonu'nda yapılacak. Kongrede Songül Gök, Selçuk Ayhan, Pınar Susmuş ve Ali Rıfat Koç aday olacağını resmen açıkladı. Eski Milletvekili ve il eski Başkanı Selçuk Ayhan; Bayraklı Belediye başkanı Serdar Sandal'ın desteği ile aday oldu. Öte yandan; iki kadın adayın, seçime birleşerek girebileceği konuşuluyor.

Çeşme’de ise; kongre Çakabey Kültür Merkezi’nde saat 10.30’da gerçekleşecek. İlçe Başkanı Sait Kavasoğullar’ı tek aday olarak seçime girecek. Hatırlanacağı üzerine; aday olacağını daha önceden duyuran Selma Artar, "Gördüm ki demokrasi adı altında her şey planlanmış ve uygulamaya geçmiş bile" ifadelerini kullanarak adaylıktan çekildiğini açıklamıştı.

Foça’da; Reha Midilli Kültür Merkezi’nde saat 10.00’da sandık maratonu başlayacak. Çarşaf liste uygulanacak olan seçimde; Foça Belediyesi eski Başkanı Nihat Dirim ile ilçe yöneticisi Ayla Yılmaz yarışacak.

Karabağlar’da kongre heyecanı yarın Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde saat 11.00’de başlayacak. Yarış, Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu'nun da desteklediği İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız ile muhalefet cephesinin adayı İl Eski Başkan Yardımcısı Mehmet Türkbay arasında yaşanacak.

PAZAR GÜNÜ DE 4 İLÇEDE YARIŞ

Pazar günü de kongre maratonu devam edecek. Menderes, Gaziemir, Kemalpaşa ve Konak'ta sandık heyecanı yaşanacak.

Saat 13.00’te Menderes Kongre Merkez Salonu'nda gerçekleşecek Menderes İlçe Kongresi'nde; mevcut Başkan Gizem Candan sandığa tek aday olarak gidecek.

Gaziemir, 2 adaylı bir yarışa sahne olacak. Saat 11.00’de Gaziemir Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu'nda yapılacak olan kongrede; Gaziemir’de İlçe Başkanı Kasım Özkan yola devam etme kararı alırken, karşında muhalefetin adayı İlçe Eski Yöneticisi Ali Rıza Türkmen olacak.

Kemalpaşa’da İlçe Başkanı Mehmet Ayçil ile  Ahmet Cemil Balyeli yarışacak. Kongre; saat 09.00-12.00 arası Dere Mesire Alanı Atatürk Salonu'nda yapılacak.

Konak'ta ise; ilçe kongresi saat 11.00’de Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek. Mevcut İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu ve eski meclis üyesi Ahmet Karadağ yarışı olacak. Belediye Başkanı Abdül Batur, yerel seçim sürecinde kendisine destek olan Gruşçu'ya ahde vefa borcu olduğunu ifade ederek açık destek vereceğini ifade etti. Öte yandan ilçe siyasetinin önemli ismi Mehmet Şakir Başak da Gruşçu’ya açık destek veriyor. Karadağ’a ise Nalbantoğlu ve Yalı Grubu’nun açık desteği var.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER