CHP İzmir'de 8 ilçede sandık maratonu!

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir'de, hafta sonu 8 ilçede seçim yarışına ev sahipliği yapacak...

CHP İzmir'de 8 ilçede sandık maratonu!

Cumhuriyet Halk Partisi'nde olağan kongre takvimi işliyor. Mahalle delege seçimlerinin ardından sürecin ikinci aşaması olan ilçe kongreleri, 14 Aralık itibari ile başladı.

8 ilçede seçim geride kalırken, Hafta sonunda ise; Bayraklı, Konak ve Karabağlar başta olmak üzere, 8 ilçede kongre heyecanı yaşanacak.

HAFTA SONU 8 İLÇEDE KONGRE MESAİSİ

Bugün; Bayraklı, Çeşme, Foça ve Karabağlar'da seçim heyecanı yaşanacak.

4 adaylı bir yarışa sahne olacak Bayraklı kongresinde; Songül Gök, Selçuk Ayhan, Pınar Susmuş ve Ali Rıfat Koç aday olarak yarışacak.

Çeşme’de ise; İlçe Başkanı Sait Kavasoğullar’ı tek aday olarak seçime girecek. 

Foça’da; Çarşaf liste uygulanacak olan seçimde; Foça Belediyesi eski Başkanı Nihat Dirim ile ilçe yöneticisi Ayla Yılmaz yarışacak.

Karabağlar’da kongrede Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu'nun da desteklediği İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız ile muhalefet cephesinin adayı İl Eski Başkan Yardımcısı Mehmet Türkbay arasında yaşanacak.

PAZAR GÜNÜ DE 4 İLÇEDE YARIŞ

Pazar günü de kongre maratonu devam edecek. Menderes, Gaziemir, Kemalpaşa ve Konak'ta sandık heyecanı yaşanacak.

Saat 13.00’te Menderes Kongre Merkez Salonu'nda gerçekleşecek Menderes İlçe Kongresi'nde; mevcut Başkan Gizem Candan sandığa tek aday olarak gidecek.

Gaziemir, 2 adaylı bir yarışa sahne olacak. Saat 11.00’de Gaziemir Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu'nda yapılacak olan kongrede; Gaziemir’de İlçe Başkanı Kasım Özkan yola devam etme kararı alırken, karşında muhalefetin adayı İlçe Eski Yöneticisi Ali Rıza Türkmen olacak.

Kemalpaşa’da İlçe Başkanı Mehmet Ayçil ile  Ahmet Cemil Balyeli yarışacak. Kongre; saat 09.00-12.00 arası Dere Mesire Alanı Atatürk Salonu'nda yapılacak.

Konak'ta ise; ilçe kongresi saat 11.00’de Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek. Mevcut İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu ve eski meclis üyesi Ahmet Karadağ yarışı olacak. Belediye Başkanı Abdül Batur, yerel seçim sürecinde kendisine destek olan Gruşçu'ya ahde vefa borcu olduğunu ifade ederek açık destek vereceğini ifade etti. Öte yandan ilçe siyasetinin önemli ismi Mehmet Şakir Başak da Gruşçu’ya açık destek veriyor. Karadağ’a ise Nalbantoğlu ve Yalı Grubu’nun açık desteği var.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER