CHP İzmir'de 4 ilçe başkanı belli oldu!

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir'de, aday adaylığı için istifa eden 11 ilçe başkanından 4'ünün yerine kimlerin geleceği belli oldu

CHP İzmir'de 4 ilçe başkanı belli oldu!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi tarafından yollanan ve aday adaylığı düşünen parti yöneticileri için istifa etmeleri gereken süre 12 Ekim'de sona erdi. Bu kapsamda, İzmir'de 11 ilçe başkanı, aday adaylığı düşüncesiyle istifalarını sundular. Dört ilçede, yeni başkan belli oldu.

KİMLER İSTİFA ETTİ?

Çiğli İlçe Başkanı Utku Gümrükçü, Aliağa İlçe Başkanı Özcan Durmaz, Çeşme İlçe Başkanı Ekrem Oran, Dikili İlçe Başkanı İsmail Hakkı Şener, Tire İlçe Başkanı Hakan Şenoyar, Menderes İlçe Başkanı Ahmet Pala, Seferihisar İlçe Başkanı İsmail Yetişkin, Beydağ İlçe Başkanı Feridun Yılmazlar, Karaburun İlçe Başkanı Bülent Çumçum, belediye başkan aday adaylığı, Güzelbahçe İlçe Başkanı Kazım Çam ise belediye meclis üyesi olmak için görevlerinden ayrıldılar. Bayındır İlçe Başkanı Behzat Aydilek ise istifa ederek, siyaseti bıraktı.

4 İLÇEDE YENİ BAŞKAN BELLİ ODLU

Aday adaylığı için istifa eden 10 ilçe başkanınından dördünün yerine gelecek isim belli oldu. Yönetim içinde yapılan oylama ile; Çeşme’de Sait Kavasoğulları, Dikili'de Hasan Altıparmak, Beydağ’da Mehmet Soğukkuyu başkan seçildi. Karaburun’da ise Örgütlerden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı, eski belediye başkanı ve eski ilçe başkanı Ali Argon Kuleli’nin ilçe başkanı olarak devam etmesine karar verildi.

'HER TÜRLÜ GÖREVE HAZIRIM'

İstifa eden ilçe başkanı sayısını 12 olarak açıklayan CHP örgütünde Bergama İlçe Başkanı Mehmet Ecevit Canbaz'ın istifasını geri çekti. Canbaz, her türlü göreve hazır olduğunu kaydetti. İlçe başkanlığı görevini sürdürdüğünü vurgulayan Canbaz, "Örgütümün başında görevime devam ediyorum. Önümüzdeki süreçte ihtiyaç duyulduğunda, partimin bana vereceği her türlü göreve hazır olduğumu ifade etmek istiyorum" dedi.


 

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2018, 14:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER