CHP İzmir'de, 30 ilçede 'yöntem' yoklaması

CHP İzmir'de, aday belirleme sürecinde hangi yöntemin uygulanacağına dair 30 ilçeden yazılı bir bildirim istendi. Gelen talepler, yarın İl Başkanlığı tarafından Genel Merkez'e iletilecek

CHP İzmir'de, 30 ilçede 'yöntem' yoklaması

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

Cumhuriyet Halk Partisi'nde yerel seçim çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. 26 Ekim'de sonlanan aday adaylığı başvuru sürecinde İzmir'de 265 kişi belediye başkanlığı aday adaylığını resmileştirdi.

Aday belirleme sürecinde ise en çok merak edilen, hangi yöntemin uygulanacağı oldu. Parti içinden 'ön seçim' sesleri yükselse de, geçtiğimiz günlerde ilçe başkanları ve CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan ile bir araya gelen CHP İzmir İl başkanı Deniz Yücel, gerçekleştirdikleri görüşme sonrası yaptığı açıklamada ön seçime sıcak bakmadığını vurgulamıştı.

30 İLÇEDE YÖNTEM YOKLAMASI

Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre, CHP Genel Merkezi tarafından 30 ilçe için yöntem konusunda bir çalışma yapılması istendi. Bu kapsamda, 30 ilçenin aday belirleme sürecinde hangi yolu izlemek istediği rapor halinde toplanarak yarın Genel Merkez'e iletilmiş olacak.

Öte yandan, ön seçim konusunda ısrarcı olan Ödemiş, Beydağ ve Kiraz'da, bu talebin dikkate alınabileceği, sadece bu 3 ilçede ön seçim uygulabileceği öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER