CHP İzmir adayları görücüye çıktı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekilleri adayları basına tanıtıldı. Gerçekleştirilen toplantıda 24 Haziran'da İzmir'de oluşacak dengeye yönelik gelen İYİ Parti sorusuna, İl Başkanı Deniz Yücel, "Partimizden İYİ Parti'ye oy kayacağını düşünmüyorum" yanıtını verdi.

CHP İzmir adayları görücüye çıktı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekilleri adayları basının önüne çıktı. Alsancak Tarihi Havagazı Fabrikası’ndaki gerçekleşen toplantıda konuşan İl Başkanı Deniz Yücel, “Ülkemizin geleceğini tayin edecek bir seçimle karşı karşıyayız. Erken seçim kararı artık AKP’nin bu ülkeyi yönetemediğinin bir itirafıdır" diye belirtti.

Toplantıya program yoğunlukları nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan ve rahatsızlığı nedeniyle Atila Sertel katılamazken, Selin Sayek Böke de dahil olmak üzere diğer adaylar salonda hazır bulundu.

CHP İzmir Milletvekilleri aday tanıtım toplantısının açılışında konuşan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, 24 Haziran seçimlerinin önemini vurguladı.

"BİRBİRİNDEN DEĞERLİ ADAYLARIMIZ VAR"

İzmir adaylarının hepsinin İzmir’i parlamentoda temsil edecek birbirinden değerli isimlerden oluştuğunu belirten CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, “Ülkemizin geleceğini tayin edecek bir seçimle karşı karşıyayız. Erken seçim kararı artık AKP’nin bu ülkeyi yönetemediğinin bir itirafıdır. Bizler CHP olarak bu ülkede Cumhuriyete demokrasiye adalete sahip çıkar toplumun her kesimiyle birlikte ülkemizin üzerine 16 yıldır kabus gibi çöken AKP iktidarına son vermek için yola çıktık. Partimizi parlamentoda temsil edecek birbirinden değerli adaylarımız var” dedi.

"GENEL BAŞKANIMIZIN ADAYLIĞI BİZLERİ ONURLANDIRDI"

Yeniden İzmir’den aday olarak gösterilen Selin Sayek Böke’nin de katıldığı toplantıda görüşlerini bildiren Yücel, partisinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da yeniden İzmir’den aday olmasının kendilerini onurlandırdığını belirterek şöyle konuştu:

“Genel başkanımız ikinci bölge birinci sıra adayı olarak bizleri onurlandırdı, güç verdi. Yoğun programı nedeniyle burada değil. Tuncay Özkan yoğun programı nedeniyle, Atila Sertel de rahatsızlığı nedeniyle aramızda değil.” dedi.

ADAYLARIN KONTENJAN VURGUSU DİKKAT ÇEKTİ

İl Başkanı Yücel’in açılış konuşmasının ardından adaylar mikrofonu ellerine alarak kendilerini tanıtırken, bazı adayların bir önceki seçimde ön seçimdeki sıralamalarını söyleyip, kontenjan adaylarla birlikte milletvekili aday sıralamasında geride kaldıklarını söylemeleri dikkat çekti.

Adaylardan Ali Engin, "Bir önceki seçimde 8. sıra adayıydım, bugün 9. sırada adayım. Hangi sırada olduğumuz önemli değil. Mücadelenin içinde yer almaktan onur duyuyorum." derken, Silivri'de 3 buçuk yıl hapis yatan Mehmet Ali Çelebi ise, "Bişilim firması yönetiyorum. Seçim güvenliğine yönelik partimizin çalışmalarını yürütüyorum. Bu seçimde Sandıklarda boşluk kalmayacağını söyleyebilirim." ifadelerini kullandı.

"İYİ PARTİYE OY KAYACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM"

Tüm adayların kendilerini tanıtmaları sonrası gerçekleşen kısa bir soru cevap bölümünde gelen sorulara CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel cevap verirken, Yücel'in konuşmasından satır başları şu şekilde:

"Her siyasi partide çok değerli isimler vardır. Siyaset kente hizmet için yapılır. Binali Yıldırım belediye başkan adayı olmuştu ama İzmir seçmeni Binali Bey'e görev vermedi. Sonra Başbakan oldu ve bu siyasetin bir cilvesidir. Diğer partilerin genel merkez düzeyinde aday göstermesinin bizim çalışmalarımıza etkisi olmaz. 24 Haziran günü İzmir halkı tercihini sandığa yansıtacak. Bu seçimin çok farklı dinamikleri var. İYİ Parti faktörü var. İYİ Parti MHP ve merkez sağ geleneğinden oluşan bir siyasi parti. Münferit seçmen tercihinde değişiklik olabilir ama CHP seçmeni bilinçlidir, partisine sahip çıkar. Partimizden İYİ Parti'ye oy kayacağını düşünmüyorum."

ADAYLAR İZMİR MARŞI'NI SÖYLEDİ

Öte yandan, aday tanıtımının ardından gerçekleştirilen fotoğraf çekimi sonrası adayların heyecanı kendini marş olarak gösterdi. CHP İzmir milletvekili adaylar hep bir ağızdan İzmir Marşı'nı söyledi.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2018, 15:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER