CHP İzmir Adayı Umdular: Mesele hakça bölüşme

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir 1. bölge milletvekili adayı Kazım Umdular, “Biz insani gelişmeyi odak alan bir partiyiz” diyerek asıl meselenin hakça bölüşüm olduğunu söyledi

CHP İzmir Adayı Umdular: Mesele hakça bölüşme

24 Haziran’a giderken çalmadık kapı sıkmadık el bırakmayacaklarını ve bu hedefle koordinasyonu güçlendirmek için seçim büroları açtıklarını belirten Umdular, CHP  Karabağlar Yunus Emre Seçim Bürosu açılışında konuştu. Umdular,  ’’Türkiye’nin çalışan ve üreten kesimleri üretimden hak ettikleri payı alamıyor. Milyonlarca işçimiz düşük asgari ücretle çalışmak zorunda. Esnafımız vergi ve kredi borçlarını ödeyemiyor. Sattığı malın yerine yenisini koyamıyor. Emeklilerimiz maaşıyla geçinemiyor. Her geçen gün yoksullaşıyor’’ dedi.

Yoksulluktan, eşitsizlikten, adaletsizlikten  kurtuluşun yolunun, toplumun CHP öncülüğünde tam demokrasi  talebini dile getirmesinden ve sandığa gitmesinden geçtiğini vurgulayan Umdular sözlerini şöyle sürdürdü:

YANDAŞ DEĞİL VATANDAŞ!

İşçinin, memurun, çifçinin, esnafın, emeklinin her geçen gün yoksullaştığı   ülkemizde KOBİ’ler borç ve vergi yükü altında eziliyor. Yüksek maliyetler nedeniyle zarar ediyor. Üretimden çekiliyor. Kepenk kapatıyor. Sanayiciler günübirlik ve istikrarsız dış politika yüzünden pazar kaybediyor. Yarınını göremiyor. Ülkemizin genç kuşakları niteliksiz eğitim sisteminden büyük zarar görüyor. Vatandaşlarımız sorunları yaratan zihniyete  24 Haziran da ‘’DUR’’ diyecektir. Artık tamam diyecektir.

ÜLKEMİZİN VE MİLLETİMİZİN KADERİ  TEK ADAM’A TESLİM EDİLEMEZ

Halkımız,  aklıyla, vicdanıyla, sağduyusuyla 24 Haziran’da sandığa gidecek ve ülkemizi, hepimizi bu karabasandan demokratik seçme iradesini kullanarak kurtaracaktır. İzmir ve  tüm Türkiye oybirliğiyle tamam!...  diyor. Çünkü bizim yandaşımız değil vatandaşımız var. Biz saltanat değil demokrasi istiyoruz. Barış istiyoruz. Büyüyen ve hakça bölüşen özgür bir ülkede kardeşçe yaşamak istiyoruz. Çünkü bizim davamız Türkiye.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER