CHP İzmir Adayı kesin olarak o tarihte açıklanacak!

İzmir'de CHP'nin aday belirleme belirsizliği sona eriyor. İzmir adayının belirlenmesi, Parti Meclisi gündemine alındı.

CHP İzmir Adayı kesin olarak o tarihte açıklanacak!

Ben TV - Cumhuriyet Halk Partisi'nde İzmir adayının ne zaman açıklanacağına yönelik son olarak ayın 26'sına sarkma beklenirken flaş bir gelişme yaşandı. 16 Ocak'ta gerçekleştirilecek olan Parti Meclisi'nin gündemine, İzmir adayının belirlenmesi de alındı.

KRİTİK TARİH BELLİ OLDU

16 Ocak günü saat 14:00 itibariyle başlayacak olan PM'de İYİ Parti ile ittifak kapsamında henüz netleştirilmeyen bazı yerleşim yerleri ile birlikte İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı da belirlecek ve ardından açıklanacak. O tarihe dek ilçeler bazında son rötuşlar yapılacak. Çok sayıda ilçe belediye başkan adayının da belli olacağı PM'nin gündeminde İzmir'in ilçe belediyelerinin olmayışı ise dikkat çekiyor.

İLÇE ADAY ADAYLARININ BEKLEYİŞİ SÜRECEK

Cumhuriyet Halk Partili kaynaklardan edinilen bilgiye göre İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı'nın belirlenmesinin ardından bir hafta yahut 10 gün içinde ilçe adayları da netleştirilip kamuoyuyla paylaşılacak. Halihazırda İzmir Büyükşehir Belediyesi için resmi ve gayriresmi çok sayıda aday bulunurken, Parti Meclisi'ne kadar aday sayısının minimuma indirilmesi bekleniyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 7 gün Önce

Tek aday olan ilçeler biran önce açıklansa

SIRADAKİ HABER