banner51

CHP Genel Merkezi'nden 'Karaburun' açıklaması

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Öztrak, düzenlenen basın toplantısında parti ve ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunurken Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan'ın tartışmalı kararı hakkında da konuştu.

CHP Genel Merkezi'nden 'Karaburun' açıklaması

Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, belediyeye ait şirkete kenidisini müdür olarak ataması ve aldığı maaş kamuoyunda tartışmalara yol açmıştı. Başkan Erdoğan, 7 bin 500 TL'lik huzur hakkından geri adım atarken konuyla ilgili genel merkezden de ilk yorum geldi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak düzenlenen basın toplantısında “CHP olarak, Karaburun Belediye Başkanı Erdoğan’ın belediye şirketine kendisini müdür olarak atamasıyla ilgili yaptırım uygulama durumunuz olacak mı, ya da bir uyarıda bulundunuz mu?” sorusu soruldu.

Öztrak, "Karaburun belediye başkanımız söz konusu şirketi daha iyi kontrol edebilmek için bu işin başına geçtiğini söylemiştir. Zaten evvelki gün yaptığı açıklamada da buradan huzur hakkı almayacağını açıkça ifade etmiştir. Ama bu konuda özellikle sosyal medyamızın hassasiyetini de takdirle karşıladığımızı belirtmek isterim" dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2019, 16:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER