CHP Gaziemir'de adaylar netleşti

Delege seçimlerinde mavi-beyaz listelerin yarıştığı Gaziemir’de; Gaziemir İlçe Örgütü’ndeki bir kısım partili mevcut İlçe Başkanı Kasım Özkan’ın yola devam etmesi için bildiri yayınladı.

CHP Gaziemir'de adaylar netleşti

Cumhuriyet Halk Partisi’nde(CHP) mahalle delege seçimlerinin tamamlanmasının ardından, sürecin ikinci etabı olan ilçe kongreleri heyecanı yaşanıyor.

6 ilçe seçimi geride kalırken, Gaziemir’de flaş bir gelişme yaşandı. Delege seçimlerinde mevcut yönetimin desteklediği beyaz listelerle, muhalefetin mavi listelerinin yarıştığı Gaziemir’de her iki cephenin de adayı netleşti. Bu kapsamda; mavi liste seçime ilçe eski yöneticisi Ali Rıza Türkmen’le girecekken, İlçe Eski Başkanları Umut Tekin ve Yüksel Demirsoy’un destek verdiği beyaz listelerle hareket eden yapı ise İlçe Başkanı Kasım Özkan da karar kıldı.

Tekin ve Demirsoy, mevcut İlçe Başkanı Kasım Özkan’ın yola devam etmesi için bildiri yayınladı.

Yayınlanan bildiride şu ifadeler yer aldı:  

"22 Aralık Pazar günü Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’nda yapılacak olan İlçe Kongremizde, önümüzdeki dönem yönetecek olan yönetim kurullarını ve kadrolarını özgür iradesi ile seçecek olan siz değerli kongre delegelerimize;

Bizler; Siyasete hiçbir zaman sonuç odaklı, kazanmak kaybetmek olarak ve menfaat üzerine bakmadık. Doğrularımız ve yanlışlarımız kişiler, isimler üzerine karşı hiç olmadı.

Her zaman belli ilkeler ve idealler üzerinde birleştik, bir yol yürüdük, yürümeye devam ediyoruz. Ve bu yolda da hiçbir zaman yola çıktıklarımızı yolda bulduklarımıza değişmedik.

Hep; örgüt dedik! Emek dedik! Vefa dedik! Örgütü saymayanlarla, emeği görmeyenlerle, vefanın sadece bir semt adı olmadığını bilmeyenlerle hep mücadele ettik ve kendimizi örgüte emanet ettik. İki yıl önce kongrede delegelerin oyları ile göreve gelen İlçe Başkanımızı ve yönetim kurulunu, Kadın ve Gençlik Kollarımızı yapmış olduğu çalışmalardan dolayı kutluyoruz.

Bu görev süresi içinde iki seçim geçiren, etkinlikler ve toplantılar ile partimizi güçlendiren ve temsil eden, iyi gününde kötü gününde yalnız bırakmayan, tüm olumsuzlukları aile içerisinde dışarı çıkarmadan, basına konuşmadan, partililik ilkesi ile davranan başta İlçe Başkanımız Kasım Özkan ve yönetim kuruluna teşekkür ediyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde her görev gibi İlçe Başkanı olmak onurlu bir görevdir.

Kendi yaşamı gibi siyasi duruşu ve iş yaşamı ilkeli, bu makam ve mevkiyi basamak olarak, geçim kaynağı olarak asla görmeyen bir İlçe Başkanı ve yönetim kuruluna yani örgüte yapılan çeşitli müdahaleler, “ahlaki değil”, “vizyonuma uygun değil” cümleleri ve bunları basın yoluyla duymak bu örgüte, İlçe Başkanı ve yönetimine yapılmış bir saygısızlık olarak addediyor ve buna karşı da ayrıca bir duruş sergiliyoruz.

Siz değerli kongre delegelerimizin de yine; Kimsenin Değil “Partinin Vizyonu”na ve Kimseye Değil “Partinin Misyonu”na hizmet edecek kadroları seçeceğinize inanıyoruz.

O nedenle Bizler; Örgüt, Emek, Vefa demeye devam ediyoruz.

1972 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye olduktan bugüne kadar partisinden hiç bir nedenden dolayı istifa etmeden; Bir Örgüt Neferi olarak, Yönetim Kurulu Üyelikleri, 3 dönem Belediye Başkanlığı, 7 dönem Kurultay Delegeliği ve son 2 yıldır İlçe Başkanlığı’mızı yapan, koltuk hırsı olmadığından tekrardan adaylığı düşünmediği halde; son yaşanan, söylenen, yapılan nedenlerden dolayı yine özgür iradeleri ile delegelerin karar vermesi adına kabul eden Kasım Özkan’ı destekliyor, kendimizi yine örgüte, siz değerli delegelere emanet ediyoruz.

Saygılarımızla... 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER